Hledáte spolehlivé auto? Tyto posledních deset let drží více než dobře

Koupit si ojeté auto není nic výjimečného. Pokud se podíváme na stav tuzemského vozového parku, potom je třeba říci, že automobily pomalu ale jistě stárnou. Je to dáno i tím, že v bazarech se starší auta také prodávají stále častěji. Pokud vás zajímá, jaké roky za posledních deset let patří mezi to nejspolehlivější, podívejte se na náš žebříček. Jako návod ke koupi dokonalá volba.

Mercedes-Benz třídy M

Mercedes je automobil, který nadchne svou kvalitou. A dokazuje to i na tom, nakolik je vůz spolehlivý. Právě tento model se může pyšnit tím, že jeho průměrný nájezd je okolo 150 tisíc kilometrů. A to bez jakýchkoliv výrazných technických problémů. Pokud si potrpíte na vyhlášenou značku a hledáte její lepší model, s tímto vedle nešlápnete.

BMW X5

I další prestižní automobilku musíme do našeho žebříčku samozřejmě zařadit. I zde musíme mluvit o tom, že se jedná o automobil s celkem malou poruchovostí. A to i s ohledem na to, jak velký je průměrný kilometrový nájezd. Ten je velmi podobný jako v předchozím případě. Tedy lehce přes 150 000 kilometrů. Nemusíte se tedy obávat toho, že by vám vůz při klasickém nájezdu selhal a nechal vás někde trčet.

Volkswagen Touareg

Podobně jako výše jmenované BMW si stojí i jeden z největších konkurentů. A to pokud jde o minimální poruchovost, stejně jako s ohledem na nájezd, který také lehce přesahuje 150 000 kilometrů. Zde navíc můžeme mluvit i o tom, že přes svou kvalitu si tento model stále zachovává celkem příznivou a pro mnohé logicky i dostupnou cenu. I proto je velmi často oblíbeným rodinným vozem, ale své místo si najde také u jiné klientely.

BMW řady 5

Pokud zamíříte do sousedního Německa, velmi často se tímto vozem svezete, pokud si zavoláte taxi. Už to samo o sobě vypovídá o tom, že je skutečným držákem. A to, i pokud jde spíše jenom o kratší cesty. Pokud se podíváme na průměrný nájezd každého daného modelu, tak je velmi dobrých 155 tisíc kilometrů. Kdo hledá stylové a spolehlivé ojeté auto, ten rozhodně nemůže být zklamán. Značka zkrátka ukazuje, že vyšší cena je spojena s vyšší kvalitou.

Ford Galaxy

Ideální rodinný automobil. Tak lze charakterizovat tento model ze segmentu MPV, který nadchne hlavně tím, kolik nabídne místa. A je jedno, zda s ním povezete děti do školy, nebo plánujete vyrazit na dovolenou. Navíc u tohoto vozu máte jistotu, že vás jenom velmi těžko někde nechá kvůli jeho technické poruše. Fordu se tento model zkrátka povedl, což dokazuje i průměrný nájezd vozu, který činí 157 tisíc kilometrů.

Mercedes-Benz třídy E

Tato automobilka zkrátka umí. Už se umístila na několika předchozích místech a dobře se umísťuje i nyní. Pokud zatoužíte po tomto vozu, jste jak milovníci stylu a skvělého provedení, tak i zájemci o skutečnou kvalitu. Pokud se podíváme na průměrný nájezd daných automobilů, tak se číslo zastavilo na hodnotě 160 000 kilometrů. Když k tomu přidáme výkon a pohodlí, rozhodně nebude zklamán nikdo.

Volkswagen Sharan

Další typicky rodinný automobil, který lze zařadit do segmentu MPV. I když na první pohled příliš neoslní svým designem, ostatními parametry určitě okouzlí. A pokud je parametr, na který hledíme primárně, tak je to samozřejmě dojezd. Ten průměrný se pohybuje na hodnotě 161 tisíc kilometrů. Skvělá volba pro všechny rodinné cesty, u kterých si přejete, abyste i se starším vozem vždy dojeli do cíle, a to bez jakýchkoliv potíží.

Audi A6

Dostáváme se do finále. Ve své době byl tento model nejenom jedním z nejoblíbenějších u samotné automobilky, ale na celém automobilovém trhu. Jeho primárním úkolem je nabídnout dokonalé pohodlí, a to hlavně při dlouhých jízdách. A že je na ně skutečně stavěný, to jasně dokazuje také jeho průměrný nájezd. Konkrétní hodnota u vozu Audi A6 je celých 163 000 kilometrů. I když si koupíte ojetý model, máte jistotu, že jste rozhodně nešlápli vedle. Navíc jeho design se na silnicích neztratí ani v dnešní době.

Volkswagen Passat

Jenom velmi těžko byste hledali automobil, který má mezi lidmi pověst tak dobrou, jako je Volkswagen Passat. Pokud se o tomto voze mluví v rámci určitých souvislostí, tak se jedná hlavně o jeho spolehlivost. Zvláště potom s ohledem na dlouhý dojezd. A jak dokazují i statistická data, tuto pověst si daný automobil zasloužil zcela oprávněně. Máme-li se podívat na to, jak velký je průměrný dojezd daných vozů za dobu okolo deseti let, tak se jedná o hodnotu 169 kilometrů. To jasně ukazuje, že s vyšším kilometrovým nájezdem se rozhodně nemusíte obávat toho, že by vás auto nechalo ve štychu. Přidejte k tomu komfort a dobrý výkon a bude jasné, že máte vůz, který využijete každý den.

Volvo V70

Švédské vozy jsou vyhlášené po celém světě. Jak v segmentu těch nákladních, kde tato značka jasně dominuje, tak i v segmentu těch osobních. Pokud bychom se měli podívat na vlajkovou loď této automobilky, potom se jedná o model Volvo V70. Pokud ho vidíte v autobazaru a líbí se vám, neváhejte a rozhodně ho berte. Proč? Jelikož vás zaujme svým pohodlím, jízdními vlastnosti, stejně jako nezklame například ani luxusem. Co nesmíme rozhodně opomíjet, to je průměrný nájezd tohoto automobilu, který právem vévodí našemu žebříku. Když se podíváme do statistik, tak zde najdeme číslo 182 tisíc kilometrů. Je tedy jasné, že vůz je stavěný na drsné švédské silnice, díky čemuž celkem pohodlně obstojí i na těch tuzemských. A to bez ohledu na to, jaká je roční doba, jak dlouhé nebo krátké trasy jezdíte, či jaký je technický stav vozovky. Kdo hledá komfortní a prostorný držák, ten zklamán rozhodně nebude.