Dodge Viper skončí v roce 2017

Také jste se do tohoto automobilu od doby uvedení na trh doslova zamilovali? Není se čemu divit, jelikož kombinace zajímavého designu a výkonu je něco, co skutečně dokáže nadchnout každého. O to smutnější je zpráva, že tento vůz definitivně končí. Stane se tak v roce 2017. Už v minulosti se mnoho informací na toto téma objevovalo a právě teď bylo vše definitivně potvrzeno. A to i s důvodem, proč tomu tak je. Paradoxně tomu ale není z důvodu nízké prodejnosti, jak je u různých modelů zvykem. Zde je důvod zcela neočekávaný.

Důvodem je neplnění standardů ohledně bezpečnosti

Za vše může kombinace aktuálních zákonů a současného provedení vozu. Máme-li být konkrétnější, tak je na vině airbag. Pokud začneme současnými zákony, tak ty mají jasno. Aby vůz splňoval federální bezpečnostní standardy, je třeba, aby byl nainstalován záclonový boční airbag. To u většiny aut na trhu není nic složitého. Problém však nastává právě u konstrukce, kterou Dodge Viper má. Vzhledem k malému prostoru pod hlavou to aktuálně není možné. Jediným řešením by tedy byla úprava vozu, která však vzhledem k nejenom finanční nákladnosti zkrátka nepřichází v úvahu. A tak je řešení jediné, a to právě definitivní ukončení výroby tohoto modelu.

Nová generace může být řešením

Abychom ale nekončili zase až tak negativně, musíme zmínit poslední informace, které se objevili na autosalonu v Detroitu. I když stávající automobil zkrátka předělat nejde, nemusí to znamenat, že by se v budoucnu nemohla objevit zcela nová generace, která již bude federálním předpisům vyhovovat a daný airbag obsahovat bude. Samozřejmě to je běh na dlouhou trať a tak už nyní je jasné, že nová generace na současný model Dodge Viper rozhodně navazovat nebude. Nepřidává tomu ani platforma sdílená s vozem Alfa Romeo Giulia, která stále nemá definitivní podobu.