Ford startuje produkci modelu Focus RS

Ford Focus je z hlediska oblíbenosti rozhodně velmi poptávaným autem. A to jak ve své první, tak i ve druhé generaci. Aktuálně je tu i generace třetí, která samozřejmě svým designem nijak výrazně nevybočuje z původního konceptu. Samozřejmě kromě klasických variant nechybí ani ty, které jsou vyráběny především pro milovníky rychlosti. A se určitě řadí také model Ford Focus RS. A jak ukazuje několik posledních zpráv, automobilka má s tímto automobilem skutečně smělé plány. Pojďme se společně podívat na to, jaké konkrétně to jsou.

Od září už 3 100 objednávek

Kdo má o vůz zájem, ten si ho bude muset objednat. A pokud se podíváme na aktuální zájem, tak od září loňského roku o tento model projevilo zájem na 3 100 lidí. A zhruba 60 z nich jich bylo v České republiky. Cena tohoto modelu se přitom pohybuje okolo jednoho milionu korun. A právě zvýšený zájem motivuje automobilku k tomu, že se na produkci právě tohoto modelu zaměří více, bude ho aktivně propagovat a do konce letošního roku chce prodat více než 40 000 modelů vozu Ford Focus RS.

Pokud je na voze něco zajímavé, je to především fakt, že výrobní linku opouští jako naprosto klasický Focus. Následně putuje do centra speciálních úprav, kde už vzniká právě automobil s označením RS. A ten první se ke svému majiteli dostane již v průběhu měsíce března.

Čím vůz vyniká?

Podívejme se společně také na to, v čem je vlastně tento automobil tak unikátní a čím vyniká. Určitě to jsou třeba speciální skořepinová sedadla, je to také speciální lak, devatenáctipalcová kola, ale i celá řada dalších nejenom designových doplňků. To hlavní však nejdeme pod kapotou, Zde nemusíme připomínat, že u vozů s označením RS jde hlavně o výkon. A tak Focus dostal celohliníkový čtyřválec, který nabídne výkon celých 350 koní. Právě tolik zvládne zmíněný motor o objemu 2,3 litru. Milovníci rychlosti zkrátka nebudou zklamáni.