Zvládá Opel plnit emisní limity? Kdo ví


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Aféra s označením Dieselgate je tím, co aktuálně hýbe automobilovým světem. Jak se totiž ukazuje, rozhodně to nemusí být problém pouze automobilky Volkswagen. Před nedávnem jsme vás totiž informovali o tom, že problémy kvůli vyšetřování má třeba značka Renault. Ani tím však výčet značek, které možná falšují emisní limity při kontrolách, rozhodně nekončí. Aktuálně se poměrně hojně mluví o automobilce Opel. Ta podobně jako výše uvedený Renault totiž začíná do servisů svolávat své automobily.

Svolávací akce se týká turbodieselů o objemu 1,6 litru

Zatím se akce, v rámci které by měli majitelé vozů Opel dorazit do servisu, týká pouze motorizace naftové, a to o objemu 1,6 litru. Právě ta by měla mýt problémy s tím, že do ovzduší pouští nejvíce škodlivin. A podle prvotních zpráv to vypadá, že se Opel také rozhodl jít cestou unikátního softwaru, který zajistí, že se na to v rámci měření emisí nepřijde. A současné svolávání automobilů do servisů je pouze reakcí na současné skandály, kdy je jeho cílem co nejrychleji daný software z automobilů odstranit. Sice vyjde najevo, že emisní normy nedokáže plnit, ale na druhou stranu to je krok mnohem méně rizikový, než připustit to, že se snažil výsledky měření emisí falšovat. Konkrétně jde o vypuštění přílišného množství oxidů dusíku.

Opel vše popírá

I když některé zprávy na internetu hovoří zcela jinak, je jasní, že Opel celou svolávací akci popírá. Tedy potvrzuje, že vozy svolává, ale že se jedná o zcela jiný důvod, která nemá s hladinou emisí nic společného. Stejně tak automobilka opakuje i to, že žádný software na vylepšování hodnot nepoužívá a tak se zákazníci nemají čeho obávat. A jak jste na tom vy, věříte dotčeným automobilkám, nebo si myslíte, že hodnoty postupně falšují všechny, aby byly schopny na současném automobilovém trhu uspět?

Rate this post