Které vozy v roce 2017 končí? Víme to

Rok 2017 je za námi. Jelikož jste na motoristickém magazínu, je celkem jasné, že hledáte informace, které se právě daného tématu týkají. A jak je spojit právě se situací, že rok 2017 už je u konce? Podívejme se třeba na to, jaké vozy se v roce 2017 ještě vyráběly a s jakými se už v roce 2018 s ohledem na jejich výrobu nepočítá. Je to nejenom zajímavý přehled, ale pro mnohé i dobré vodítko, pokud nad daným vozem přemýšlí. Až se totiž vyprodají, už bude možné pořídit si jenom ojetinu. Podívejte se tedy společně na to, o jaké vozy jde.

Aston Martin V12 Vantage S

Rozhodně nejde o auto pro všechny. Spíše se jedná o unikát, který si může dovolit jenom ten, kdo hledá něco jedinečného a má peníze na to, aby si to mohl pořídit. Jestliže do této konkrétní skupiny lidí spadáte, potom pamatujte, že výroba modelu Aston Martin V12 Vantage S v roce 2017 definitivně skončila. A tak máte poslední šanci získat nový vůz, který nadchne hlavně svými parametry. A mezi ty musíme zařadit šestilitrový dvanáctiválec, který nabídne výkon 572 koní. To samo o sobě jasně ukazuje, že vůz není nijak obyčejný. Naopak.

Audi A3

Nebojte se, nechceme vás zbytečně strašit. Pokud jde o klasický model Audi A3, tak ten pro svou oblibu rozhodně jenom tak neskončí – alespoň si to myslíme. Pokud máme něco na mysli, tak je to model vozu, který je dodáván v třídvéřové karosářské verzi. Právě ta je tou konkrétní, které se s koncem roku 2017 přestane produkovat. Na tom je poměrně zajímavé, že právě tato verze odstartovala výrobu tohoto modelu. Došlo však k několika změnám a výsledek je jasné. Pět dveří je pro zájemce lákavých a tak prvotní plány musí s koncem roku také upadnout k zapomnění. Není se čemu divit. Pokud se něco neprodává podle představ, je zbytečné to mít v nabídce.

BMW řady 6

Opět možné několik čtenářů vyděsíme. Zvláště potom těch, kteří zaregistrovali informaci spojenou s tím, že hlavním modelem bude BMW řady 6 Gran Turismo. Bylo by tedy hodně zvláštní, pokud by za pár měsíců došlo k ukončení výroby. A to se také potvrzuje. Podobně jako v předchozím případě dojde k ukončení výroby jenom u některých konkrétních variant, se kterými se už nepočítá. Jedná se hned o trojici verzí, a to Coupé, Cabrio a Gran Coupé. To jasně potvrzuje, že zcela jinde jsou jak priority zákazníků, tak s velkou pravděpodobností také priority samotné automobilky. Navíc se spekuluje o budoucím nástupci.

Citroën C3 Picasso

Byla doba, kdy byly vozy MPV velmi oblíbené. I když z hlediska designu to nebylo pravé ořechové, pokud šlo o prostor a možnost převozu lidí i nákladu, byly ideální volbou. Stávaly se tak jasnou volbou hlavně jako rodinné vozy. A to je i případ modelu Citroën C3 Picasso. Doba však pokročila a nyní je trendem vyhledávat spíše větší, ale méně praktické SUV vozy. A proto vznikl i model Aircross. A to znamená, že ten původní, byl nejenom odsunutý na druhou kolej, ale jak bylo potvrzeno, došlo i k ukončení výroby. Je tedy jedna z posledních šancí, pokud tento známý model hledáte.

Citroën C4

Výše zmíněný model není bohužel jediným, který musí jít pryč. Zde je však důvod o něco zajímavější. Model Citroën C4 byl zástupcem v segmentu nižší střední třídy. Tedy v segmentu, kde jsou auta poptávána nejčastěji a tak je zde také poměrně velká konkurence. A protože lidé mají na výběr, může se stát, že zde některé modely jednoduše neobstojí. A to je i příklad tohoto vozu, který musí portfolio dané francouzské značky bohužel opustit. A to i přesto, že to není zase až tak špatné auto.

Dodge Viper

Pojďme opět do segmentu, který je spíše pro někoho, než pro každého. A zde najdeme i model Dodge Viper. Jakmile se o něm začne mluvit, tak hlavně v souvislosti s chválou, v souvislosti s tím, o jak legendární vůz se jedná, ale i v souvislosti s výkonem. I když v rámci mluvy se jedná o skutečnou ikonu, jenom málokdo si ho koupí. Mnoho lidí raději sáhlo po konkurenci a tak se model Dodge Viper poměrně dlouhou dobu potýkal s tím, že si k němu zákazníci nenacházeli cestu. A co to znamená? Že rok 2017 byl v životě tohoto modelu bohužel rokem, který můžeme označit za ten poslední.

Ford B-Max

Měl to být naprosto unikátní a přelomový vůz. A to nejenom v portfoliu automobilky, ale i v třídě MPV modelů, kam auto patřilo. Odlišovat se Ford B-Max měl primárně tím, že měl naprosto unikátní systém bočních dveří. Jak se ale později ukázalo, právě dveře se ukázaly jako onen hlavní problém, kvůli kterému se automobil v letošním roce 2018 už vyrábět nebude. Právě kvůli daným dveřím bylo auto až zbytečně těžké, což se negativně podepisovalo i na jeho jízdních vlastnostech.

Nissan Note

Zajímavé kompaktní MPV, o kterém musíme říci, že v minulosti mělo úspěch. To, proč se vůz přestal vyrábět, má však hned několik konkrétních důvodů. Jedním z nich je změna zájmu zákazníků. Už to nejsou kompaktní MPV typu Nissan Note, ale spíše větší SUV, která zajímají. Podíl na konci vozu však má také to, že značka samotná se rozhodně změnit celkový styl svých vozidel a tento model to nového směru jednoduše nezapadal.

Seat Ibiza Cupra

Mělo to být auto, které bylo spojeno s emocemi, zajímavostmi, hravostí a jedinečností. Ukázalo se však, že pokud bychom hledali i jiné praktické vlastnosti, jenom těžko by se našly. A tak došlo k tomu, že dá španělská automobilka svému modelu Seat Ibiza Cupra definitivní sbohem. Na druhou stranu ale dodává, že pojem Cupra je poměrně známý a bude tak s některými jinými modely stále spojován. A to je pro některé dobře.