Emisní limity jsou neúprosné. Dotknou se i luxusních vozů


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Luxusní automobilky byly vždy spojeny s tím, že se ve většině případů snažily jít hlavně svou vlastní cestou. Své vozy tak navrhovaly a také vyráběly s ohledem na historický odkaz, na kvality, stejně jako třeba bezpečnost, výkony a pohodlí. Bohužel i zde došlo k nutnosti respektovat úřednická nařízení, kterým se musejí podvolit. A příklad? Jistě reprezentant nejznámější, kterým je automobilka Rolls-Royce. I ta se aktuálně musí přizpůsobit emisním limitům, aby vyhovovala současným nařízením. A to se samozřejmě dotkne plánovaných modelů.

Změna materiálu na hliník

A dopady tohoto nařízení budou jasné už od samotného počátku. I když automobil patřil mezi nejtěžší na trhu, díky kvalitní motorizaci se nebylo třeba bát nedostatečných výkonů. Vzhledem k nutnosti omezit emise a tedy i snížit výkon motoru bude nutné i to, aby vůz výrazněji zhubl. A to se projeví na použitém materiálu. Hlavní novinkou by měl být v tomto případě hliníkový rám, který se aktuálně testuje, zda vůbec dokáže vyhovovat náročnosti současných zákazníků.

První zprávy vypadají poměrně pozitivně, jelikož jeho možnosti jsou mnohem lepší. Nejenom, že je s ním spojena vyšší torzní tuhost a tak i celková kultivovanost, ale třeba i tišší jízda. Stejně tak je dobrou cestou k budoucím automobilům.

Už v roce 2018

A kdy se na vůz nejenom s hliníkovým rámem můžeme těšit? Mělo by to být už v roce 2018, kdy je plánována světová premiéra. Samozřejmě odlehčení vozu nebude jediným krokem, kterým se Rolls – Royce plánuje vydat. Jelikož jsme zmínili i možné změny v motorizaci, velmi živě se mluví dokonce i o tom, že by se mohlo jednat o hybridní soustrojí. Tedy kombinaci spalovacího motoru a elektromotoru. Stále je to však nic proti tomu, že na přímou otázku ohledně ryze elektromobilu automobilka nijak důrazně nereagovala. A pokud neodmítla tuto možnost, znamená to, že o ní může dokonce i uvažovat.

Rate this post