Nové Audi A8 si pořídí i česká ministerstva


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Automobilka Audi dokáže ohromit, a to především svým důrazem na kvalitu a také jedinečnost. Jedním ze směrů, kterým se automobilka vydává, je i konstrukce vozů, které jsou určeny pro vládní činitele, stejně jako pro pasažéry, u kterých je třeba docílit lepší ochrany. Špičkou v rámci daného sortimentu byla vylepšená vrcholová verze modelu A8. Již na podzim automobilka představila své plány, které budou souviset s uvedením ještě o něco pokročilejší verze daného vozu. A ten je zde, připraven k tomu, aby byl vyroben a dopraven prvním zákazníkům. A mezi ně patří také tuzemská ministerstva.

Odolnost vozu je až úchvatná

Pokud bychom se podívali na základní bezpečnostní prvky speciálních vládních limuzín, patří mezi naprosto základní standard třeba neprůstřelnost. I proto o ní není nutné nijak zvláště mluvit. Jsou totiž mnohem lepší a zajímavější vychytávky, které bude moci tento model vozu nabídnout. Co konkrétně? Je to například odolnost vůči výbuchům klasických vojenských ručních granátů. Stejně tak ale automobil nabídne i záložní zdroje energie, komunikační zařízení, nebo speciální únikový systém. Ten dokáže během zlomku okamžiku odpálit závěsy dveří.

Samozřejmostí je také uhašení případného požáru pod autem, ale i v oblasti podběhů, nebo v motoru. Součástí celého vozu je ale i velký zásobník na stlačený vzduch, který dokáže vytvořit přetlak a eliminuje tak otravu převážené osoby, třeba nebezpečným plynem zvenčí.

Nadchne také výkon

Nejsou to však jenom bezpečnostní prvky, které vůz nabídne. Jelikož řada zmíněných doplňků celkově zvyšuje hmotnost vozu, je jasné, že se obrněné Audi A8 neobejde také bez pořádného motoru. K dispozici budou pouze benzinové, a to ve dvou provedeních. Ten první nese označení 4.0 TFSI a dokáže nabídnout výkon 320 kW. Druhá verze je dvanáctiválec W12 FSI. Zde už se můžeme těšit z výkonu 368 kW, což je samozřejmě rovných a naprosto unikátních 500 koní.

Rate this post