Definitivní rozhodnutí. Škoda Roomster II končí

Není to tak dávno, co se o vozu Škoda Roomster II mluvilo jako o perspektivním projektu, i když se nejspíše zpozdí. Ovšem nyní se všechno změnilo. Společnost Volkswagen vše odpískala. Informace hovoří o tom, že jde o definitivní konec.

Storno těsně před zahájením prodeje

Už předtím se kolem Škody Roomster II objevovaly různé zprávy. Některé mluvily o zpoždění výroby vozu, jiné dokonce o pozastavení projektu. Také se vynořovaly informace o tom, že první se Škoda Roomster objeví na Slovensku. Vypadalo to, že výroba se chystá a daří podle již připraveného plánu. Ten skutečně potvrzoval, že během listopadu by měli prodejci na Slovensku dostat 170 vozidel. Vždy jedno do showroomu a druhé pro zájemce na testovací jízdy. Jenže současné aktuální informace hovoří o něčem úplně jiném. Projekt byl stornován krátce před zahájením prodeje.

Stojí za vším Dieselgate

Co za tím stojí? Je velice pravděpodobné, že důvodem škrtů je aféra Dieselgate, tedy nešťastné emise u dieselových motorů. Je naprosto pochopitelné, že celá aféra bude pro firmu znamenat obrovské ztráty. Proto začne rušit různé plánované projekty a investice. Předpoklad by ale byl spíše ten, že kvůli úsporám budou zpožďovány projekty jako Veyron nebo Phaeton. U nich totiž nelze doufat, že by šlo o výdělečné podniky, právě naopak. Jenže vedení Volkswagenu si asi myslí něco jiného.

Komentář tiskového mluvčího

Tiskový mluvčí Škoda Auto Vítězslav Pelc přitom upozorňuje na snižující se poptávku po vozech MPV a naopak nárůst segmentu SUV. Proto bude značka Škoda posilovat právě tento segment. Informace o tom, jaký model se má stát nástupcem Škody Roomster, se podle něj veřejnost dozví později. Informace o konci druhé generace MPV tedy ani nevyvrátil, ani nepotvrdil. Nicméně je pravděpodobné, že projekt byl ukončen nečekaně.

Rate this post