Co bylo k vidění na akci Legendy 2015?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Tato motoristická událost, která se konala minulý víkend, rozhodně patřila k těm, které byly výrazným způsobem propagovány na internetu, v tištěných médiích, ale i v televizi. Cílem této akce bylo především uspokojit fanoušky motorismu v tom, aby viděli řadu unikátních historických vozů, stejně aby potkali řadu různých osobností. To vše v rámci areálu v pražských Bohnicích. A co bylo vidění?

Co jste mohli vidět?

Pokud jste neměli to štěstí a nemohli jste do daného areálu dorazit, pojďme se podívat alespoň zprostředkovaně na to, co jste zde mohli vidět. Hned na úvod začneme čísly. Vystaveno bylo v areálu psychiatrické nemocnice celkem 750 vozů, které byly doplněny 350 motocykly. Už to je samo o osobě úctyhodný počet. Pojďme ale být konkrétnější. Mezi nejzajímavější exponáty jistě patřily vozy, jako tuzemské závodní škodovky, které zde obdivovalo nejvíce návštěvníků. Mezi nejzajímavější patřila okruhová Škoda 130 LR/H. Tím ale zajímavé exponáty nekončily, jelikož za zmínku stojí třeba i BMW M3 řady E30, stejně jako Alfa Romeo 155 V6 TI DTM, nebo Ford Sierra Cosworth. Pokud u zahraničních automobilek dále zůstaneme, nemůžeme zapomenout ani na unikátní prototyp vozu BMW Turbo, který spatřil světlo světa v roce 1972.

Samozřejmě řadu vozů jste mohli obdivovat nejenom na výstavních místech. V rámci areálu totiž byla postavená trať, na které se řada speciálů pravidelně proháněla. Samozřejmě mnohdy byly vozy pilotovány osobnostmi z řad tuzemského, ale i světového motoristického světa.

Jaké osobnosti byli k vidění?

Co vás mohlo nejvíce zaujmout z hlediska automobilů, to již víme. Podívejme se také na to, kdo dominoval v oblasti osobností automobilového sportu. Byl to třeba bývalý závodník John Haugland ve věku 68 let, který se proháněl po trati se Škodou 130 LR. Nechyběl ale ani Tomáš Enge se svým otcem Břetislavem, popřípadě Václav Pech, nebo Juho Hänninen.

Rate this post