Čím nadchne BMW 740e?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

BMW ve své sedmičkové verzi rozhodně má co nabídnout. Konkrétně se jedná o variantu s logem M, která oplývá skutečným luxusem. Tím ale nabídka této řady nekončí, jelikož jak automobilka oznámila, plánuje také model BMW 740e, který by se měl poprvé objevit na autosalonu v Ženevě. Hlavním rozdílem od klasické luxusní sedmičky je hlavně to, že jde o dnes poměrně oblíbený plug-in hybrid, který však nenese označení M. Na rozdíl od řady konkurentů jde navíc BMW i stále klasickou cestou, kdy se pod kapotou nevyužívá motor naftový, ale stále benzinový.

Výkon rozhodně nadchne

A jelikož jsme nakousli již samotnou motorizaci, pojďme se podívat konkrétně. A rozhodně bude o co stát, jelikož pod kapotou najdeme zážehový čtyřválec, který nabídne objem celé dva litry. Nepůjde tedy o žádnou ekologickou alternativu. Tomu logicky odpovídá také výkon, který může tento agregát nabídnout. Konkrétně se můžeme těšit na skvělých 190 kW.

To ale stále mluvíme jenom o benzinovém motoru, jelikož ten bude doplněný ještě elektromotorem s výkonem 83 kW. Pokud daný systémový výkon sečteme, můžeme se celkově těšit na 240 kW, výkonu, který bude zároveň kombinovaný s velmi nízkou spotřebou. Ta by měla dle testů a papírových hodnot jenom lehce přesahovat dva litry na sto kilometrů. Je však jasné, že v reálu budou hodnoty trochu jiné.

Již v červenci roku 2016

I když představení proběhne na autosalonu v Ženevě, budeme se moci těšit na to, že do prodeje půjde model BMW 740e poměrně rychle. K dispozici bude již v červenci. Na ceny si však musíme ještě počkat. Každopádně lze očekávat, že nepůjde o nic levného. A to třeba i díky možnostem špičkové výbavy, kam patří laserová světla, větrané masážní sedačky, head-up displej, řada jízdních asistentů, nebo panoramatické střešní okno. To vše zajistí, že si za určený obnos dopřejeme komfortu, jakého se nám nikdy nesnilo.

Rate this post