Lancia Ypsilon se v crash testech nepředvedla


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Italský vůz Lancia Ypsilon propadl u nárazových zkoušek, které nedávno zveřejnila organizace Euro NCAP. Nárazové testy přitom v praxi ukazují, jak je v případě havárie zajištěna ochrana řidiče, ale i spolucestujících a také chodců. Z pěti hvězdiček v hodnocení Lancia získala pouze dvě.

Vůz získal pouhé dvě hvězdy

Poprvé byl tento vůz hodnocen v roce 2000, ale ani tehdy nedopadl dobře – také získal jenom dvě hvězdy. Nyní ale má novou tvář, a proto došlo k opakování testů. Jako nejproblematičtější se ukázala ochrana posádky vozu v případě, že dojde k čelnímu nárazu, který se stane v plné šíři vozu. Tady skončila Lancia úplně bez hvězdičky. K negativnímu hodnocení přispěla i skutečnost, že při jednom z nárazových testů došlo k požáru v prostoru u motoru automobilu. Špatně vnímali hodnotitelé i fakt, že zde nejsou ani různé funkce zvyšující bezpečnost.

Ochrana dospělých je špatná

V testech Euro NCAP se zkoumá ochrana dospělých, dětí a chodců a asistenční systémy. Jak si vůz Lancia Ypsilon vybavený motorem o objemu 1,2 litru stál v jednotlivých testech? U ochrany dospělých sedících vzadu je situace špatná. Jako nedostačující byla vyhodnocena hlavně v případě krku. O něco lépe je na tom řidič a spolujezdec, i tam ale není dobrá situace u hlavy a hrudní ochrana odpovídá průměru. U částečného čelního nárazu pak došlo k požáru kvůli tomu, že z nádrže unikala brzdová kapalina, která chytila od jisker. Výrobce na tuto skutečnost reagoval tím, že provede v daném prostoru úpravy. Lepší výsledky má vůz v ochraně dětí, a to jak 1,5 letého, tak i tříletého. Tehdy dokonce získal v obou případech plný počet bodů. Plný počet vozu náleží také nárazníku za ochranu chodců, ale u kapoty výsledky průměrné. Velké nedostatky má vůz i v případě asistenčních systémů, část z nich (např. omezovač rychlosti) tento model nenabízí.

Rate this post