Brabus, Mercedes a Dubaj. Co vznikne?

Auto určené pro bohaté arabské šejky žijící v Perském zálivu musí být něčím naprosto výjimečným. Potřebuje neobvyklé jízdní vlastnosti a vybavení. Jenže co dělat, když nic takového nemá? Řešením je pozlacení vozu. Každý přece zatouží po automobilu, který bude všude zlatě zářit.

Jak oslnit bohaté arabské šejky?

Společnost Brabus nenabídla na dubajském autosalónu žádnou žhavou novinku. Sice představila svůj Rocket 900, jenže ten už nějakou dobu najdeme na trhu, protože odborná automobilová veřejnost ho měla možnost poprvé spatřit už na letošním autosalonu ve švýcarské Ženevě. Zákonitě se tak nabízí otázka, jak ohromit bohaté šejky, když další novinka ještě není k dispozici? Odpověď je nasnadě, přináší ji speciální edice Rocket 900 Desert Gold Edition.

Dvanáctiválec jede 350 km v hodině

Jde o Rocket 900, založený na Mercedesu S65 AMG dvanáctiválci. Je vybavený většími turbodmychadly, novým sacím a výfukovým potrubím. Obsahuje také speciální klapky, které zajistí lepší zvuk. Kontrolu tohoto zvuku umožňuje tlačítko na volantu. Motor má větší objem, nedosahuje 6,0 litru, ale až 6,3 litru. Tato změna obnáší také zbrusu nové písty, ojnici i klikovku. Výkon vozu činí 900 koní, tedy 662 kW. Převodovku tvoří sedmistupňový automat. Na rychlost 100 km se vůz dostane z klidu za 3,7 sekundy. Automobil může dosáhnout rychlosti až 350 km v hodině.

Zlatá barva a černá kůže

Naprostým unikátem je zlatá barva vozu Desert Gold. Kromě toho se tenhle vymazlený král silnic pyšní koly Monoblock F Platinum Edition vybavenými 255/35 ZR21 vpředu a 295/30 ZR21 vzadu. Kromě toho zahrnuje díly vyrobené z uhlíkového kompozitu. Interiér je potažení kůží vyšperkovanou zlatými lemy. Tachometr má číselník až do 400 km/hod. Brabus, úpravce pocházející z německého Bottropu, se touto zlatě zářící limuzínou nepochybně trefil do vkusu bohatých Arabů.

Rate this post