Audi S8 plus láká na svou cenu!

Automobilka Audi nyní nadchla milovníky svůj vozů dalším modelem Audi A8. Nabídla skutečně špičkový sportovní sedan, nad kterým se automobilistům zastaví dech. Pokud jde o motor, vsadila tentokrát na benzínový osmiválec 4.0 TFSI, který se pyšní výkonem 445 kW. Další skvělou vlastností je skutečnost, že z nuly na stovku zrychlí tohle sportovní žihadlo za pouhé 3,8 sekundy.

Špičkový vůz není levnou záležitostí

Znalci už zřejmě tuší, že vozidlo této značky, které vykazuje vynikající jízdní vlastnosti, rozhodně nebude z nejlevnějších. Podle údajů automobilky za něj český zájemce o koupi zaplatí 3 492 900 Kč, což rozhodně není zrovna malá suma. V porovnání s původní verzi Audi S8 je toto nové vozidlo dražší o celých 418 000 Kč.

Konkurence je ještě dražší

Přesto je ještě o téměř 600 000 Kč levnější než konkurence. Za Mercedes AMG S 63, který je se svými parametry srovnatelný s tímto vozem Audi, totiž zaplatíte ještě o 578 000 Kč více. A to už je hodně. Další z konkurenčních výrobců, automobilka BMW, nemá ve své nabídce sedan v takto luxusním provedení, takže v tomto případě není s čím srovnávat.

Získáte automobil v luxusním provedení

Musíme ale dodat, že v případě koupi vozu Audi A8 si skutečně přijdete na své. Získáte opravdu luxusní výbavu. Najdete zde hudební systém Bose, vzduchové odpružení, vyhřívání předních i zadních sedadel, adaptivní tempomat i kožené čalounění. Nechybí ani diodové Matrix světlomety, čtyř zónová automaticky řízená klimatizace nebo vyhřívané čelní sklo.

Lahůdky za příplatek

To ale ještě není zdaleka všechno. Pokud vám vyjmenovaná výbava základu nestačí, můžete si navíc připlatit za noční vidění, poloautomatický parkovací asistent, masážní sedačky s odvětráváním nebo head-up displej či karbonové brzdné kotouče. Jak sériová, tak dodatečná výbava proto nabízí opravdu zajímavé možnosti.

Rate this post