BMW X4 M40i automobilka nedokázala plně utajit


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Uvedení nového vozu na trh je vždy u výrobce spojeno s náležitým utajováním. Výrobci tutlají různé skutečnosti. Mají obavy, aby se informace nedostaly na trh předčasně a nemohla je ke svému prospěchu využít konkurence. Automobilce BMW se ale tentokrát utajení nepodařilo. Podrobnosti o novém vozu BMW X4 M40i se objevily na veřejnosti ještě před oficiální premiérou, která má proběhnout až v roce 2016.

Zpoždění nebylo šťastným krokem

Výrobce BMW tentokrát na autosalonu ve Frankfurtu nevsadil na představování nových studií. Prezentoval zde pouze produkční automobily, které byly předvedeny už dávno před začátkem akce. Přesto ještě automobilka BMW v současnosti rozhodně neřekla poslední slovo. Překvapení si nechávala na dobu až po skončení frankfurtské akce. Vypadá to ale, že takové rozhodnutí nebylo příliš šťastným krokem. Zatímco výrobce oficiálně dělá mrtvého brouka, jakoby nový model pocházející z divize M ještě nebyl na spadnutí, na internetu už se objevují jeho tovární fotografie a tabulky udávající veškeré technické podrobnosti.

Stovku zvládne za 4,9 sekundy

Proto už si i vrabci na střeše štěbetají třeba o tom, že vůz BMW X4 M40i disponuje výkonem 360 koňských sil, a to při 5800–6000 otáčkách za minutu. Točivý moment má 465 Nm v rozmezí 1350-5250 otáček za minutu. Tajemstvím není ani to, váží 1915 kg, disponuje osmistupňovou automatickou převodovkou a stokilometrovou rychlost v hodině zvládne dosáhnout z místa za pouhých 4,9 sekundy. Maximální rychlost elektronický omezovač zastaví na 250 km/h. Ví se i to, že spotřeba by měla být 8,6 litru na 100 kilometrů, i když tabulkové údaje o spotřebě se většinou od těch skutečných liší. Z dalšího úniku informací je zřejmý i typ pneumatik, na nichž bude nové BMW jezdit. Jedná se o devatenáctipalcová kola – přesněji řečeno přední 245/45 R19 a zadní 275/40 R19.

Rate this post