Projekt Drive Me se opět posouvá kupředu


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Spoluprací na koncepci autonomního řízené osobních automobilů se nyní pochlubil výrobce vozů Volvo. Projekt se nazývá Drive Me a spojuje automobilku Volvo se společností Autoliv, která se zaměřuje na aktivní a pasivní prvky zajišťující bezpečnost v automobilech. Autoliv je švédsko-americkou firmou, jež uvedené prvky nejenom vyvíjí, ale také vyrábí.

Do dvou let dojde k silničním testům

Zmínky o tomto projektu se objevily už na konci roku 2013, kdy došlo k jeho zahájení. Nyní, po dvou letech spolupráce už jsou k dispozici první dobré výsledky. Proto švédská značka Volvo oznámila svým zákazníkům, že už během roku 2017 by mohla na švédských silnicích jezdit první stovka vozů s autonomním řízením. Zatím půjde o testování, ke kterému byly vybrány některé silnice kolem švédského Göteborgu.

Zkoušky při cestách na krátké vzdálenosti

Podle zpráv automobilky půjde o vozy, které provozují lidé a rodiny, jež v dané oblasti dojíždějí do zaměstnání škol atd. Zkrátka ti, jež svoje vozy využívají hlavně pro dopravu na krátké vzdálenosti. Jedná se o každodenní využití aut. Přitom projekt Drive Me zajistí, že autonomně řízené vozy budou vůbec poprvé prověřeny v ostrém silničním provozu.

Přínos v podobě snížení počtu nehod

Spolupráce Volva a Autoliv má nyní dále pokračovat. Dojde i k výměně odborníků, kteří se zabývají vývojem aktivních bezpečnostních systémů a jejich praktickou aplikací. Na koncepci se podílí i další subjekty, a to i ze státní správy. Do projektu Drive Me je zapojeno švédské ministerstvo dopravy nebo švédský dopravní úřad, ale také Vysoká škola technická v Chalmers. Celý projekt by měl přinést konkrétní praktické výsledky, například v podobě minimalizace kolon nebo úspornější jízdě. Tím nejdůležitějším přínosem by ovšem měla být snaha snížit počet dopravních nehod.

Rate this post