BMW M4 GTS si už nepořídíte. Je vyprodáno!

Pokud jste si chtěli koupit BMW M4 GTS, máte smůlu. V tomto případě více než kdekoli jinde platí heslo, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Neuplynuly ani dva měsíce od chvíle, kdy automobilka představila veřejnosti svoje nejrychlejší BMW a už může být naprosto spokojená. Všechny nabízené vozy se prodaly. Ze série, která činila 700 kusů, už dnes nezbývá ani jediný.

Pokud jste váhali, prohloupili jste

Jestliže jste si chtěli udělat radost a za těžce vydělané a našetřené peníze si pořídit právě model BMW M4 GTS, teď už se vám to bohužel nepodaří. Vůz kupé, který se pyšní skutečně úctyhodným výkonem 500 koní, v současnosti už nikde nekoupíte. Výrobce totiž zdůraznil, že se chystá vyrobit jenom omezený počet vozů, limitovanou edici. A to také učinil. Váhavci, kteří se nerozhodli o koupi dostatečně rychle, proto ostrouhají.

Proti běžné verzi je o polovinu dražší

Zájem o automobil BMW M4 GTS předčil očekávání, a to navzdory jeho opravdu vysoké ceně. Ta činila 143 000 Eur (v přepočtu asi 3,86 milionu Kč). Nejsou zde přitom žádné příplatkové záležitosti, jedná se o základní cenu vozu. Přitom běžné BMW M4 se dá pořídit za částku začínající na 72 500 Eurech, což v přepočtu máme necelé 2 miliony Kč. Rozdíl tedy činí téměř polovinu kupní ceny.

Lepší motor, nižší hmotnost a rychlejší čas

Co ale způsobuje tak obrovský cenový rozdíl? Je to hlavně motor, který má místo 431 koní už celou pětistovku. Nižší je naproti tomu hmotnost vozu, která se zmenšila ze 1572 kg na 1510 kg. Vylepšení technických parametrů signalizuje i čas dosažený na dráze v Nürburingu, takzvané Severní smyčce, které se také přezdívá „Zelené peklo“. Tady se pyšní dosaženým časem 7 minut a 28 sekund, zatímco standardní M4 je o 24 sekund pomalejší. Z toho vyplývá, že vyprodaný model BMW M4 GTS je skutečně větším žihadlem.

Rate this post