Bentley nadchne unikátním SUV

V posledních letech stále více sílí popularita vozů SUV, tedy středních užitkových vozidel. Tento trend proto následují i luxusní značky. Svůj model světu proto předvedla i značka Bentley. Svoji novinku označuje samými superlativy, které se týkají výkonnosti, luxusu i exkluzivity.

Příležitost k dalším ziskům

SUV v současnosti zaznamenává obrovský nárůst trhu. Proto se do konstrukce těchto vozů nyní pouštějí i automobilky, které dříve vyráběly hlavně luxusní limuzíny nebo také vyloženě sportovní vozy. Jednoduše vycítily příležitost k dalším ziskům. Právě proto nyní spatřilo světlo světa také nové SUV Bentley s názvem Bentayga.

Prototypy už brázdily silnice

Vývoj nového automobilu od původem britské značky, která je nyní v německých rukou koncernu Volkswagen, ovšem nebyl žádným tajemstvím. Vědělo se o něm, na silnicích se už objevovaly prototypy. Nejedná se proto o žádné překvapení, které by spadlo úplně z nebes. Také je naprosto pochopitelné, že vlastník značky, automobilový koncern Volkswagen, měl při vývoji nového vozu řadu zdrojů přímo ze své stáje, ať již jde o vůz Touraeg, Cayenne od Porsche nebo Q7 od Audi. Ovšem Bentley má být podle zpráv na trochu jiné úrovni.

Svoji kmenovou rodinu nezapře

Nepotvrzují se ani informace o tom, že by nové SUV Bentley mělo být vyráběno ve firemní továrně na Slovensku v Bratislavě. Kompletní výrobu, a to ruční, zahrne pod svá křídla závod v anglickém městě Crewe. Z oblasti designu si vezme vzory například z kupé Continental GT a také přední maska bude asociovat modely vozů Bentley, které už brázdí naše silnice. Přestože novinka váží dvě tuny, i tak bude velmi rychlá. Zvládne i rychlost 301 km/hod. a stovku vypálí za 4,1 sekundy. Tak skvělý výkon zvládá díky novému šestilitrovému dvanáctiválcovému motoru. Zkrátka se jedná o extraligu v SUV.