Autosalon v Lipsku se nekoná

Pokud jste měli zájem podívat se na některý ze zajímavých světových autosalonů, bylo v mnoha případech možní podívat se k našim německým sousedům. A to na autosalon v Lipsku. Ten měl poměrně zajímavou tradici a několik let zpátky také velmi zajímavou účast. Pro mnoho lidí to bylo navíc z hlediska vzdálenosti jedno z mála akceptovatelných míst, jak se dostat na prestižní automobilovou událost. Bohužel, každá tradice jednou končí a autosalon Lipsko není výjimkou.

Potíže už minulý rok

Drobné problémy měl lipský autosalon již v loňském roce, jelikož už v té době celá řada automobilek přemýšlela nad tím, zda se jim vyplatí pronajmout si výstavní plochu. Naštěstí se to podařilo a tak ještě v loňském roce jste jako návštěvníci mohli vidět novinky od celkem 27 světových automobilových značek. Aby byly eliminovány s pronájmem i v letošním roce, rozhodli se pořadatelé k tomu, že sníží velikost výstavních ploch a tedy tím i cenu, za kterou budou k dispozici.

Zájem ze strany vystavovatelů nepřišel

Bohužel se tento krok ukázal jako kontraproduktivní, jelikož když už automobilka někam jeden, chce toho logicky ukázat co možná nejvíce. A to by jim letošní autosalon v Lipsku zkrátka neumožnil. Navíc do poslední chvíle stále nebylo jasné, která automobilka účast přislíbila a která nikoliv. Řada těch velkých svou účast podmiňovala i tím, že chtějí soupeřit s ostatními a tak čekali, kdo z dalších velkých hráčů se nakonec ukáže. V principu chtěli být přítomni jenom na akci, která bude mít dobré jméno.

17 automobilek odřeklo

Celá situace vygradovala v posledních dnech, kdy celkem sedmnáct automobilek svou účast odřeklo. A to byla pro pořadatele poslední rána, jelikož vystavovatelů zůstalo jenom 10. A to znamenalo jediné, a to definitivní zrušení celé akce. A zde se někdy v budoucnu obnoví, to stále ještě není jasné. Fanoušci automobilů doufají, že by příští rok mohl opět dopadnout.