Automobilkám Hyundai a Kia se nepovedlo splnit prodejní cíle

I když vozy těchto dvou automobilek patří mezi poměrně vyhledávané, a to hlavně pro své nízké ceny, nemusí to vždy znamenat, že daná automobilka dokáže splnit své prodejní cíle, které byly stanoveny. Pokud se podíváme na Hyundai, stejně jako na její sesterskou automobilku Kia, můžeme říci, že prodeje v loňském roce stagnovaly. Poptávka tedy byla mnohem menší, než se očekávalo. Ne vždy to ale platí o všech trzích. Zatímco na některých došlo k výraznému vzrůstu, na ostatních již k poklesu. A citelně znatelné může být to, pokud poptávky klesají třeba v Číně, které je jednou z těch zemí, kde se automobilkám dařilo méně.

Daří se naopak v USA

Zatímco poptávka po těchto vozech je v Číně velmi malá, mnout si prodejci automobilů mohou ruce na trhu v USA. I když ani ten nebyl vždy tak bezproblémový, jelikož po několik let se automobilky vrací na své předchozí pozice. A to se aktuálně konečně povedlo. Pokud se podíváme na množství prodaných automobilů, tak jak Hyundai, tak i Kia jsou aktuálně na číslech, které se pohybují okolo 5, respektive 3 milionů prodaných vozů. A to právě za rok 2015 v USA.

Letošní rok automobilky plánují růst

I přes to, že letošní cíle splněny nebyly, plánují obě automobilky stálý růst, a to i na rok 2016. Podle jejich prvotních odhadů by měl prodej stoupnout o 1,5 procenta. To by znamenalo, že celkově se daných vozů prodá na celém světě na 8 milionů korun. V tomto odhadu je samozřejmě zohledněna jak padající poptávka v Rusku nebo Brazílii, tak i fakt, že Čína by se z hlediska prodeje mněla opět dostat do popředí a automobilky by se měly vrátit na svá prodejní čísla. Proč? Jelikož právě v této zemi je plánováno snížení daně z obratu. Navíc se obě automobilky na zvýšení prodejů pečlivě připravují. Kia například plánuje otevřít novou továrnu v Mexiku, Hyudai zase vsadí na zmíněnou Čínu.

Rate this post