Ke stoletému výročí si BMW připravilo skutečný unikát

7. březen. To je to magické datum, které je tak spjato s automobilkou BMW. Právě v tento konkrétní den totiž byla tato značka založena. A v letošním roce je s tímto dnem spojeno velmi významné výročí. Uplyne totiž přesně sto let od založení automobilky. Ta si z toho důvodu připravila velmi zajímavé překvapení. Má v plánu zcela unikání dárek, a to v podobě zcela nového auta. To by nebylo zase až tak nic zvláštního, pokud bychom nedodali, že půjde o automobil s autonomním řízením. Tedy půjde o vozidlo, ve kterém bude řidič víceméně zbytečný, jelikož automobil zvládne díky moderním technologiím jednoduše dojet na určité místo zcela sám.

Vůz se aktuálně stále vyvíjí

I když už automobilka oficiálně uvedla, že s představením vozu na sto procent počítá, zároveň dodává, že auto je stále v testovacích fázích. Aktuálně byla úspěšně dokončena fáze, kdy řidič skutečně nemusí jakkoliv využívat nainstalované pedály. Druhou fází, se kterou se aktuálně začíná, je sundání rukou z volantu. Stále však řidič bude moci zasáhnout do řízení. Po úspěšných zkouškách nastane fáze číslo tři, které automobilka nazývá jako „odebrání mozku“. V takovém případě už se každý řidič i pasažér spoléhá jenom na moderní technologii, a jak vůz pojede, to je pouze na něm samotném. Samozřejmě na vše je třeba dostatek času. A tak i když bude automobil představen již nyní, do ostrého provozu ho automobilka plánuje poslat až zhruba za 10 let. Mluvíme o datu, kdy by mohl být k mání pro zákazníky.

Stále existuje jedno hlavní dilema

Nejenom u BMW, ale i u řady dalších automobilek, které se soustředí na vývoj autonomních vozů, stále existuje jedno hlavní dilema. A to takové, jak se zachovat při nehodě. Vůz musí rozhodnout, koho v případě vyhodnocení smrtelného nebezpečí „obětuje“. Právě tento problém dnes trápí vývojáře nejvíce.