Model Renault Talisman již má své ceny

V současnosti už známe české ceny automobilu Renault Talisman. Tento vůz střední třídy se stává nástupcem dosud prodávaného modelu Renault Laguna. Zájemci ho mohou získat za 619 000 Kč. Model Laguna se řadil k vůbec nejlevnějším vozům pocházejícím z kategorie střední třídy.

Konkurence Superbu

Politika levné ceny ale nyní už v případě Talismanu přestává platit. Základní model s dieselovým motorem a nejjednodušší výbavou přijde potenciálního klienta na zmiňovaných 619 000 Kč. Tím pádem je dražší než původní Laguna a v ceně se mu podařilo předhonit i Škodu Superb. Tu má automobilista šanci získat za necelých 600 000 Kč. Ovšem to nemusí hrát až tak velkou roli. Samozřejmě je totiž důležité, kolik opravdu za vůz vydáte a především, základní výbava Renaultu Talisman a Škody Superb se pochopitelně od sebe liší. Pokud jde o motory, tak verze Talismanu s benzínovým o výkonu 110 kW a 150 koní je na stejné cenové úrovni jako s dieselovým o výkonu 130 koní. Dostanete ji za 689 000 Kč.

Multimediální navigace

A jak je to tedy s výbavou nového modelu Renaultu? Life je tou základní a nejnižší se vznětovým motorem. Další varianta už je o poznání bohatší. Najdete u ní litá kola o sedmnácti palcích, dále například parkovací senzory, navigační multimediální systém R-link vybavený barevným dotykovým displejem o úhlopříčce sedmnáct palců, ale také startování bez použití klíčů.

Montáž hlídali experti z Mercedesu

Délka vozu činí 4,85 metru, šířka 1,87 metru a výška 1,46 metru, rozvor 2,81 metru. Nechybí zavazadlový prostor s objemem 608 litrů. Konstrukce vychází z modulární platformy CMF. Aby montáž byla naprosto bezchybná, to si francouzská automobilka pojistila účastí expertů ze stáje Daimler. Nutno ovšem dodat, že v Talismanu díly z Mercedesu nenajdete. Zájemce o větší prostor možná potěší také informace, že k dispozici bude i verze kombi.