Policie má na rok 2016 smělé plány


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Podíváme-li se na statistiku dopravních nehod z minulého roku, nebo na seznam častých prohřešků, není situace nijak růžová. Nehledě na řadu dalších negativ, které se mohou vázat například k mnoha rizikovým místům, kterých je na našich silnicích více než dost. Tomu všemu se samozřejmě věnují také policejní experti, kteří dané problémy nejenom vyhodnocují, ale také přicházejí s návrhy řešení.

Eliminace obecně nebezpečných míst

Prvním návrhem je například eliminace dlouhodobě nebezpečných míst. To jsou například křižovatky, kde bude třeba zapracovat nejenom na důkladnějším značení, ale třeba i na kvalitnější navigaci řidiče do správných pruhů. Navíc řada bezpečnostních prvků by neměla být pevnou překážkou, ale spíše provizorním řešení, které v případě chyby řidiči nezpůsobí téměř žádnou škodu. Jak je patrné, už dávno tedy nejsou opatření pouze ve snižování rychlosti.

Přejezdy jsou dlouhodobým rizikem

I když se může vlivem mnoha mediálních zpráv a výrazných nehod na železničních přejezdech zdát, že jsou problém pouze posledního roku, není tomu tak. Jsou problémem dlouhodobým. Vlivem toho bylo jenom v posledním roce zkontrolováno na 1 500 železničních přejezdů. A zhruba u poloviny došlo k vyhodnocení, že by bylo třeba zlepšení. Ve většině případů se však jednalo o menší prohřešky, které se z větší části na základě podnětu podařilo odstranit.

Stálý policejní dohled hlavně na dálnicích

Jedním z dalších opatření, které by mělo eliminovat vysoký počet dopravních, hlavně potom smrtelných nehod, by měl být zcela určitě stálý dohled. Ten je zatím plánován na nejvýznamnějších a také nejvíce rizikově vyhodnocených částí dálnic. Později by se měl přidat také dohled na silnicích první třídy. To bude spojeno nejenom s klasickou hlídkovou a monitorovací činností, ale také s kontrolou pomocí civilních automobilů. Jak jsme vás informovali v jednom z našich minulých článků, není to tak dávno, co policie dostala objednanou zásilku nových Octavií.

Rate this post