24 hodin Le Mans je tady. Na koho se můžeme těšit?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Tento víkend je doslova svátkem všech motoristů, jelikož se koná skutečně prestižní závod 24 hodin Le Mans. Ten je spjatý především s tím, že si na samotné dno sáhnout nejenom jezdci, ale všichni v rámci daného týmu. O nutnosti udržet každý vůz v chodu nemluvě. Pro diváky to však znamená velmi atraktivní podívanou, kterou by si neměli nechat ujít. A kdo na ně čeká?

Ohlédnutí za Formulí 1

Pokud jste milovníky závodů Formule 1, můžete se těšit na to, že se na startovní rošt postaví celá řada více či méně známých jmen, které byly s monoposty F1 přímo spjaty. Mezi ty známější rozhodně patří Nico Hülkenberg, Mark Webber, stejně jako Nick Heidfeld nebo Giancarlo Fisichella. Lákat ale budou i méně známější jména, spjatá hlavně s pomalejšími týmy, které byly v F1 spojeny hlavně s chvostem startovního pole. Chybět tak nebude třeba Karun Chandhok, Max Chilton, Lucas di Grassi nebo André Lotterer.

Ukázka prestiže pro automobilky

audi-r18-e-tron-quattro
Závod 24 hodin Le Mans však není jenom svátkem pro jezdce, ale samozřejmě také pro automobilky, které chtějí své vozy ukázat v tom nejlepším světle – zvláště s ohledem na spolehlivost. Nechybí tak zastoupení těch nejprestižnějších, kam patří s výdrží spjatá Toyota, s luxusem spjaté Audi, nebo s rychlostí spjaté Porsche. Samozřejmě to vše v závodních úpravách. Tyto značky logicky doplní i řada dalších, jako Corvette, Renault, nebo také Ford.
nissan-gt-r
A co je ve spojení s automobilkami více než zajímavé? Především to, že závod už delší dobu není jenom výsadou benzinových motorů, ale jak těch dieselových, tak těch hybridních. A jaký se bude moci těšit z vítězství? To se samozřejmě dozvíme už o tomto víkendu. Jste-li fanoušci motorismu, rozhodně nezapomínejte ladit sportovní kanály – nejlépe tradiční Eurosport. Vše začne v sobotu, 13.6. v čase 15:00 a za přesných 24 hodin budeme také znát vítěze.

Rate this post

1 Response

  1. Trulys napsal:

    Tento závode již na náma a já opět napjaté sledoval celý jeho průběh. Jen kolem třetí v noci jsem si na chvíli zdříml 😉 Je to něco úplné jiného sledovat celý závod na živo,než pak jen výběr toho nejzajímavějšího. Le Mans je prostě jedinečný. Přihodit se může téměř vše a kdykoliv, jak ukázala nehoda těsně před koncem a Aston byl vyřazen z hry. Na druhou stranu Depsey se rázem dostal na stupně 😉 A jsem spokojen s vítězstvím Porsche, fadím jím víc, než Audi, i když doma sám jezdím s nafťákem.