24 hodin Le Mans je tady. Na koho se můžeme těšit?

Tento víkend je doslova svátkem všech motoristů, jelikož se koná skutečně prestižní závod 24 hodin Le Mans. Ten je spjatý především s tím, že si na samotné dno sáhnout nejenom jezdci, ale všichni v rámci daného týmu. O nutnosti udržet každý vůz v chodu nemluvě. Pro diváky to však znamená velmi atraktivní podívanou, kterou by si neměli nechat ujít. A kdo na ně čeká?

Ohlédnutí za Formulí 1

Pokud jste milovníky závodů Formule 1, můžete se těšit na to, že se na startovní rošt postaví celá řada více či méně známých jmen, které byly s monoposty F1 přímo spjaty. Mezi ty známější rozhodně patří Nico Hülkenberg, Mark Webber, stejně jako Nick Heidfeld nebo Giancarlo Fisichella. Lákat ale budou i méně známější jména, spjatá hlavně s pomalejšími týmy, které byly v F1 spojeny hlavně s chvostem startovního pole. Chybět tak nebude třeba Karun Chandhok, Max Chilton, Lucas di Grassi nebo André Lotterer.

Ukázka prestiže pro automobilky

audi-r18-e-tron-quattro
Závod 24 hodin Le Mans však není jenom svátkem pro jezdce, ale samozřejmě také pro automobilky, které chtějí své vozy ukázat v tom nejlepším světle – zvláště s ohledem na spolehlivost. Nechybí tak zastoupení těch nejprestižnějších, kam patří s výdrží spjatá Toyota, s luxusem spjaté Audi, nebo s rychlostí spjaté Porsche. Samozřejmě to vše v závodních úpravách. Tyto značky logicky doplní i řada dalších, jako Corvette, Renault, nebo také Ford.
nissan-gt-r
A co je ve spojení s automobilkami více než zajímavé? Především to, že závod už delší dobu není jenom výsadou benzinových motorů, ale jak těch dieselových, tak těch hybridních. A jaký se bude moci těšit z vítězství? To se samozřejmě dozvíme už o tomto víkendu. Jste-li fanoušci motorismu, rozhodně nezapomínejte ladit sportovní kanály – nejlépe tradiční Eurosport. Vše začne v sobotu, 13.6. v čase 15:00 a za přesných 24 hodin budeme také znát vítěze.

Rate this post

1 Response

  1. Trulys napsal:

    Tento závode již na náma a já opět napjaté sledoval celý jeho průběh. Jen kolem třetí v noci jsem si na chvíli zdříml 😉 Je to něco úplné jiného sledovat celý závod na živo,než pak jen výběr toho nejzajímavějšího. Le Mans je prostě jedinečný. Přihodit se může téměř vše a kdykoliv, jak ukázala nehoda těsně před koncem a Aston byl vyřazen z hry. Na druhou stranu Depsey se rázem dostal na stupně 😉 A jsem spokojen s vítězstvím Porsche, fadím jím víc, než Audi, i když doma sám jezdím s nafťákem.