Infiniti Q70 hybrid a QX30

Vozy Infiniti jsou spjaty nejenom se skvělým designem, ale také s dokonalým luxusem, stejně jako s mimořádným bezpečím. To charakterizuje většinu modelů této značky. Výjimkou rozhodně není ani novinka v podobě modelu Infiniti Q70. Ta se samozřejmě také drží jasných tradic značky, ze kterých luxus přímo čiší. A to ať už se podíváme do interiéru, stejně jako do exteriéru.

Infiniti Q70 hybrid

Infiniti Q70 hybrid

Tím nejzajímavějším, co je však s vozem Infiniti Q70 spjato, to je rozhodně nabídka motorizací. K dispozici jsou celkem tři. Buď můžeme vybrat zážehový, vznětový, nebo ten nejzajímavější, a to hybridní pohonný agregát. Ten zaujme především svou spotřebou, která se může pohybovat na hodnotě 5,6 litrů na 100 ujetých kilometrů. Je to samozřejmě dáno tím, že daná možnost pohonu kombinuje benzinový motor V6 o objemu 3,5 litru a výkonu 225 kW s elektromotorem, který dokáže přidávat ještě dalších 50 kW. Veškerý výkon je samozřejmě přenášet prostřednictvím elektronicky řízené automatické převodovky.

Infiniti QX30

Infiniti QX30

V rámci automobilky ale není model Infiniti Q70 jedinou novinkou, která vzbudila velmi pozitivní ohlasy. Velmi dobře si stojí totiž i model s označením QX30. Už samotný pohled na něj jasně charakterizuje, že jde o kompaktnější SUV, určené jak do terénu, tak i džungle velkoměst. Samozřejmě nutno říci, že zatím je tento vůz ve fázi konceptu, který byl představen na autosalonu v Ženevě. Již nyní je ale jasné, že jakmile půjde do výroby, stane se velmi výrazným konkurentem Mercedesu GLA.
infiniti-qx30-2
Pokud model Infiniti QX30 dokáže něčím zaujmout, tak je to rozhodně robustní vzhled, stejně jako řada ochranných dílů, a to v podobě blatníků, nebo nárazníků. Velmi masivním dojmem působí také kola o velikosti úctyhodných 21 palců. Tím ale zajímavá charakteristika nekončí, jelikož vůz má v rámci svého vzhledu také výrazně zmenšená všechna okna, což celkově dokáže přispívat k dravosti, kterou se mnoha ostrými liniemi snaží také přímo symbolizovat.

infiniti-qx30-3