Honda Civic se opět výrazně změní

Pokud se podíváme na nabídku automobilky Honda, je rozhodně jedním z prestižních a dominujících modelů automobil Honda Civic. A to i proto, že to vypadá, jako by automobilka v podstatě nevěděla, jakým směrem se vydat. Základem byla léty ověřená klasika, po které však přišel nadčasový design a směr, který byl nazýván jako UFO. Nyní, v souvislosti s představením zcela nového mobilu to vypadá, že UFO již nebude dominující strategií. Naopak půjde spíše o zaměření-se na sportovnější segment. A ten by měl být spojený jak s designem, tak samozřejmě také s výkony vozu.

Zatím se jedná o prototyp

Ukazuje se, že japonská automobilka se zkrátka chtěla pořádně vytáhnout. A to se jí na autosalonu v Ženevě zcela určitě povedlo. Její nový model Honda Civic je sice zatím jenom prototyp, ale už nyní je jasné, že sériová verze nebude v rámci svého designu nijak výrazně osekaná. Můžeme tak potvrdit, že se jedná o hatchback, který zaručeně nadchne každého milovníka sportovnějšího vzhledu aut.

Vůz oproti svému původnímu modelu výrazným způsobem povyrostl, což mu však nijak neubralo na celkové dravosti. Ostré linie, moderní materiály a sportovní prvky zkrátka ukazují, že nepůjde o obyčejný vůz do města. Přestože Honda Civic potěší nadšence do sportovnějších modelů, potěší také svou praktičností. Více místa v interiérech, ale i dostatečně velký zavazadlový prostor. I to jsou směry, kterými se vydal designér Daisuke Tsutamori.

Co najdeme pod kapotou

Ano, to nás zajímá nejvíce. I když by vůz měl působit dravě nejenom svým vzhledem, ale i svými jízdními výkony, zatím se nabídkou motorizací nijak neliší od klasických možností. A tak základem bude litrový čtyřválec s turbem, který však bude doplněný o něco zajímavější čtyřválec o objemu 1,5, nebo naftový turbodiesel o objemu 1,6 litrů. A nakolik budou dané motory naladěny? To si počkejme až do Paříže, kde bude automobil oficiálně představený ve své sériové verzi.

Honda Civic se opět výrazně změní
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE