Znáte nejdražší auta světa?

Každoročně se vyhlašují různé žebříčky, které souvisejí s motoristickým světem. A jeden takový se konkrétní týká toho, jaká nejdražší auta na světě vůbec existují. Pokud máte dostatek finančních prostředků, nebo chcete být jenom uchváceni, podívejte se společně s námi na to, co je v motoristickém světě tím nejdražším.

Lamborghini Centenario

Unikátní automobil, který rozhodně nezaujme jenom svým designem. Pokud je něco, čím také zaručeně ohromí, je to jeho cena. Pokud byste o model Lamborghini Centenario měli zájem, je třeba si připravit více než 45 milionů korun. A proč právě tolik? Jelikož se jedná o omezenou sérii, která vznikne ke stoletému výročí zakladatele této automobilky. Celkem bude vyrobeno jenom 40 exemplářů, a to navíc tak, že 20 bude roadsterů a 20 bude kupé.

Aston Martin Vulcan

S tímto vozem si na běžných silnicích sice moc neužijete, ale pokud jde o jízdu na závodních okruzích, je to rozhodně skutečná pecka. Zde je Aston Martin Vulcan doslova jako doma. Zaujme nejenom výkonem a jízdními vlastnosti, ale zaujme také svým designem. Kromě toho je u něho zajímavá také cena. Zde musíme říci, že celkem bylo vyrobeno jenom 24 kusů. Z toho je jasně patrné, že nepůjde o nijak levnou záležitost. Pokud se na cenu podíváme, je třeba si připravit více než 55 milionů korun.

Pagani Huayra BC

Limitované edice z limitované edice. Ano, i takto krkolomně můžeme označit tento model, který nese označení Pagani Huayra BC. Čím je výjimečný? Musíme říci, že na samotném začátku stála limitovaná edice v počtu 100 kusů, která nesla klasický název, a to Pagani Huayra. Ta byla však celkem rychle vyprodána a tak logicky vznikl ještě jeden model. Výše uvedená limitovaná edice byla jeho podkladem, ze které se následně vyvinul model s označením BC. A těch bylo opravdu velmi málo. Pokud budeme konkrétní, tak je k dispozici jenom 20 kousků. A tomu odpovídá i cena, která je téměř 60 milionů korun českých.

McLaren P1 GTR


Dokonalá volba, pro toho, kdo si chce užít rychlost jízdy na závodním okruhu. Tam je také tento unikátní kousek určený. Dokonalý výkon, skvělá aerodynamika a také velká jedinečnost. Kolik kusů modelu McLaren P1 GTR bylo vyrobeno? Celkově jenom 35. A to se jasně podepisuje na tom, za kolik korun lze ojetý kousek pořídit. Je to zhruba 62 milionů korun. Nutno dodat, že nový kus tohoto vozu se vybraným zájemcům prodával za cenu, která byla o více než polovinu nižší, než je současná aukční cena.

Bugatti Chiron

Pokud byl model, který udělal díru do světa, byl to zcela určitě legendární Veyron, který rozhodně zaujal po všech stránkách. Jeho nástupcem je automobil Bugatti Chiron, který se v době uvedení na trh prodával za zhruba milion euro. Postupem času ale jeho cena rostla. Pokud hledáte jedno z nejrychlejších sériových aut na trhu, láká vás unikátní design a také perfektní jízdní vlastnosti, je to auto přímo pro vás. Pouze si musíte připravit poměrně vysoký obnos. Ceny tohoto vozu výrazně stouply, a to zhruba na 62 milionů českých korun.

Icona Vulcano Titanium

Pokud se na název tohoto vozu podíváte pozorněji, jistě vám neunikne, z čeho je auto vyrobené. Jedná se o první titanové auto na světě. A to je poměrně výrazný unikát a také důvod, proč je model Icona Vulcano Titanium natolik ceněný. Nezapomínejme ale ani na to, že za ním stojí bývalý inženýr z Ferrari, kterým je Claudio Lombardi. I toto je svým způsobem unikátní a vozu to celkem výrazně přidává na ceně. A na jaké hranici se drží? Je to 67 milionů.

Bugatti Vision Gran Turismo Concept

Další Bugatti v našem žebříčku. Je jasně vidět, že unikátní modely svých vozů tato automobilka zkrátka a jednoduše umí. Navíc je netradiční tím, že se nejedná ani o sériově vyráběný automobil, ani se nejedná o žádnou limitovanou edici. Jedná se o koncept vozu, tedy pouze návrh možného směru, kterým by se mohla automobilka v budoucnu vydat. V rámci automobilového světa není obvyklé, že by se koncepty prodávali. Bugatti Vision Gran Turismo Concept je ale velkou výjimkou. A tomu odpovídá také cena, která je téměř 72 milionů.

McLaren P1 LM

Opět McLaren a opět unikát. Zatímco první námi zmíněný vůz byl ideální volbou na okruhy, model McLaren P1 LM je klasická silniční verze, se kterou můžete vyrazit i do běžného provozu. Rozhodně ale nijak nezaostává s ohledem na výkon, nebo s ohledem na unikátnost použitého designu. A rozhodně nezaostává ani s ohledem na cenu. Pokud si ho chcete pořídit, připravte si téměř 89 milionů korun. Jeho výjimečnost za to zcela určitě stojí.

Aston Martin AM-RB 001

Auto, které můžeme zařadit mezi nejdražší, a zároveň do skupiny těch, které zatím ještě neexistují. Model Aston Martin AM-RB 001 bude dostupný až zhruba v roce 2018 a už nyní je nutné počítat s cenou, která rozhodně nebude malá. Přesahuje totiž 93 milionů korun. To ale není jediná výjimečnost daného vozu, na kterém kromě automobilky Aston Martin spolupracuje také F1 Redbull Racing. Unikátem vozu je také to, že se chystá výhradně jenom omezená série. A jaká? Zatím to není stoprocentně jasné, jelikož v plánu je minimálně 99 a maximálně 150 kusů.

Ferrari LaFerrari Aperta

Jsme na špičce žebříčku. U automobilu, na který si budete muset připravit 95 000 000 korun českých. Je to zatím jedno z nejdražších aut na světě. A to z toho důvodu, že se jedná o omezenou sérii, které nebude více, než 100 kusů. Tím ale unikátnost nekončí. Připomeňme také to, že se jedná o otevřenou verzi supersportu, který nabídne hybridní pohon. To není vše, jelikož auto dokonale vypadá.