Znáte auta, která z ničeho nic skončila? Podívejte se

Dá se říci, až automobilky dnes vědí, po čem je, stejně jako vědí, po čem také bude poptávka. A v souvislosti s tím uvádějí na trh modely, kterým dávají různé názvy. Ve většině případů je vůz i jeho název tak dobrý, že dojde k tomu, že se pod ním vyrábějí stále nové a nové generace. Stát se ale může i něco jiného. Výroba konkrétního modelu je z ničeho nic zastavena. A na vině nemusí být nutně jenom neúspěch modelu. Jakých se daná situace týká? Podívejte se.

Nissan Skyline

O něm jste určitě již slyšeli, jelikož se jednalo o jeden z velmi vyhlášených modelů této automobilky. Rozhodně měl co nabídnout. Přesto došlo k tomu, že název jako takový se přestal používat. Tedy pokud jde o Evropu. Zde se aktuálně pro označení daného modelu používá název Skyline GT-R. Samotný název Skyline však nezmizel úplně. Pokud budeme konkrétní, tak se používá za velkou louží, jelikož je takto pojmenován jeden z amerických modelů této automobilky.

Ford Capri

Pokud jste milovníci menších sportovních kupé a pokud se ohlédnete do minulosti, jistě si vzpomenete na model, kterým byl Capri. Rozhodně unikátní vůz co do vzhledu, tak i do výkonu, nebo jízdních vlastností. Nutno říci, že i prodej se celkem dařil. Následně ale došlo k tomu, že se objevil Ford Mustang, který tuto verzi téměř kompletně zastínil. I když se čas od času objeví zpráva, že by k obnovení tohoto modelu mohlo dojít, jedná se spíše jenom o spekulace a k reálné produkci zatím nedochází a jak to vypadá, tak ani docházet nebude.

Toyota Celica

I toto je podobně jako výše zmíněný Ford jeden z modelů, které rozhodně patřily do segmentu zajímavých kupé, které se mnohým majitelům rozhodně vryly do paměti. Zajímavý výkon, lákavý design i kompaktní rozměry. Bohužel dnes už Celica v nabídce automobilky není. A to i přesto, že tento svůj styl, který byl spojený s menším, a zajímavým kupé automobilka stále neopustila a od doby tohoto legendárního vozu se jich několik objevilo.

Opel Kadett

Doslova legendární automobil. Nutno říci, že jeho název sice již definitivně zmizel, ale zde můžeme říci, možné šance na jeho obnovení alespoň v teoretické rovině existují. Z jakého důvodu? Je to proto, že pod názvem Opel Kadett si většina z nás představí celkem oblíbený hatchback, který se vyráběl na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Nejednalo se ale o první model s tímto názvem. Když se podíváme ještě více do minulosti, zjistíme, že označení Kadett mělo v minulosti menší sportovní kupé. To a samotný název následně zmizel, aby se objevil u praktičtějšího hatchbacku. I proto je teoretická šance, že se něco podobného může stát znovu.

Ford Cosworth

Pod tímto názvem jste v minulosti mohli potkávat velmi zajímavý ostrý ford, který vynikal nejenom celkem povedeným designem, ale také výkonem, nebo jízdními vlastnostmi. Ford Cosworth byl tak synonymem hlavně pro dokonalý požitek z jízdy. Bohužel i toto označení z nabídky automobilky Ford definitivně zmizelo. Přesto ale musíme objektivně říci, že označení Cosworth jako takové z automobilového trhu nezmizelo úplně. Často si ho vypůjčí řada automobilek, které chtějí dodat na unikátnosti svých automobilů. Klasický vůz z dílny Fordu to není.

Subaru Impreza

Tento název byl doslova legendární, a i když této automobilce příliš nefandíte, jistě nám dáte za pravdu, že ho znáte a celkem dobře víte i co, jaký automobil si pod ním můžete představit. Model Subaru Impreza byl a stále je velkým pojmem. Nutno říci, že mnozí fanoušci si stále nemohou zvyknout na nové označení, které aktuálně vypadá takto: Subaru WRX STI. Ano, nový název je značně komplikovanější a v podstatě nic neříkající. I proto hrdí majitelé tohoto vozu svůj model často označují právě jako Impreza. A my se jim nedivíme.

Mitsubishi Evolution

Dnes už si málokdo pamatuje tento automobil s tímto konkrétním označením. Bylo totiž bohužel také nahrazeno. A to je velká škoda. Pokud se na Mitsubishi Evolution podíváme blíže, většina lidí mu neřekla jinak, než Evo. Bylo charakteristické hlavně svým výrazným zadním spojlerem, ale i skvělými jízdními vlastnostmi. To ale nebyly jediné unikáty. Pokud se podíváme i na technickou stránku tohoto modelu, musíme dodat, že se jednalo o jednu z prvních čtyřkolek na našem trhu.

Toyota Supra

Výše zmíněná Celica není jedinou Toyotou, která změnila svůj název, který tak definitivně skončil v propadlišti dějin. Stejný osud potkal i neméně zajímavý vůz, který bychom také mohli zařadit do segmentu těch sportovnějších. Byl to model Toyota Supra, která rozhodně patřila díky vyhlášené spolehlivosti automobilky mezi to nejlepší na trhu. Pokud smutníte, je třeba dodat, že se stále aktivněji mluví o tom, že by se tento název mohl vrátit. Zatím jde ale jenom o spekulace.

Honda Integra

Myslíte si, že označování modelů, jako třeba Honda Civic Type-R zde bylo od samotného počátku? Rozhodně ne. Pokud nejste mladší generace a patříte mezi fanoušky této značky, potom určitě víte, že existovala i Honda Integra. Unikátní automobil, který byl ve své době označován jako nejlepší hot-hatch. Navíc by se dokázal celkem obstojně měřit i s některými současnými vozy.

Lancia Delta Integrale

Zajímavost na konec. Ano, přesně tento model, který byl produkován automobilkou Lancia byl jedním z těch, který ve své době patřil rozhodně mezi to nejlepší na trhu. Tento vůz se velmi rychle stal celkem slavným. Bohužel historie je neúprosná, což platí nejenom o tom, že nejprve zmizelo samotné jméno, ale i o tom, že se samotné automobilce přestávalo dařit stále více.