To nejlepší z Ženevy. Jaká budou auta následujících let?

Ženevský autosalon je vyhlášenou událostí všech motoristických nadšenců. Pokud jste jedním z nich, jistě vám neunikly zajímavé modely automobilů. Pokud máme být konkrétnější, podívejme se na několik z nich, o kterých lze říci, že budou zcela určitě udávat trend několika budoucích let.

VW Sport Coupe Concept GTE

Pokud hledáte nového nástupce modelu Volkswagen CC, potom je velká pravděpodobnost, že to bude právě novinka představená na autosalonu v Ženevě. Jedná se o čtyřdveřové kupé, které vychází z modelu Passat, ale zároveň jasně ukazuje, že detailní propracovanost budoucím modelům rozhodně nebude nijak cizí.

Škoda Fabia Monte Carlo

Tento vůz tuzemské automobilky jasně ukazuje, že trendem několika následujících let bude takzvaný tovární tuning. Tedy snaha spojená s tím, že už z výrobních linek budou sjíždět modely, které budou klasickými sériovými modely, které však budou doplněny o celou řadu různých vylepšení, hlavně s ohledem na jejich sportovnější vzhled.

Bentley EXP 10 Speed 6

Na první pohled skutečně ohromující automobil. Jedná se o koncept dvoumístného luxusního kupé, které nadchne nejenom svým designem, ale i výbavou, stejně jako výkonem. Je velmi pravděpodobné, že nebude trvat dlouho a právě tento model se zařadí mezi současnou nabídku sériově vyráběných modelů této automobilky.

Honda FCV

Když Toyota představila svůj vodíkový koncept Mirai, ozvala se Honda s tím, že chystá také automobil s vodíkovým pohonem a právě Ženeva bude tím místem, kde bude tento automobil představen. A tak se také stalo. Nejenom, že vůz nabídne velmi zajímavý dojezd okolo 700 kilometrů, ale rozhodně nabídne na první pohled naprosto unikátní design, který musí zaujmout na první pohled.

Mitsubishi XR-PHEV II

Jenom těžko lze hádat, na co automobilka myslela ve chvíli, kdy dávala tomuto konceptu název. Ten na první pohled nic neříká a spíše vypadá jako interní kódové označení modelu. Ten však zaujme na první pohled. Nejenom velikostí a designem, ale také svým pohonem. Vzhledem k současnému trendu je v útrobách tohoto menšího SUV hybridní pohon.

NanoFlowcell AH Quantino

Menší a méně známá lichtenštejnská automobilka také patří mezi naše zajímavé favority, které přinesl autosalon v Ženevě. Z jakého důvodu? Koncept nesoucí označení Quantino je totiž velmi povedeným a sportovně vypadajícím malým elektromobilem. V současné záplavě podobných vozů však neokouzlí jenom vzhledem. Hitem je rozhodně dojezd, který je až 1 000 kilometrů. Ani tím ale nekončíme. Pokud jde o výrobu elektřiny, tak ta vzniká v palivových článcích díky elektrolytu, který bude možné do vozu dotankovat.

Lexus LF-C2

Pokud vám značka Lexus něco říká, je více než jasné, že jste milovníky zajímavého designu a luxusu. A jinak tomu není ani u tohoto kabrioletu se čtyřmi sedadly. Jedná se o velmi moderní a celkem velký koncept, který primárně vychází ze sportovního kupé s označením RC. Jasná volba pro milovníky skvělé výbavy, větru ve vlasech a přirozeně také nadstandardního výkonu.

Nissan Sway

Unikátem tohoto vozu je především to, že podle slov automobilky je jeho design směrem, kterým se chce automobilka vydat v následujících letech, a to u svých menších automobilů. Pokud svá slova skutečně dodrží, je třeba objektivně říci, že se mají zákazníci na co těšit. Lákadlem může být i to, že samotné designové prvky by se měly začít využívat v nejbližší době. Třeba už na model Nissan Micra v rámci své nejnovější generace, jejíž představení je na spadnutí.

Kia Sportspace

Kia Optima byla velmi zajímavým modelem pro toho, kdo hledal luxusnější manažerské auto za velmi příznivou cenu. Dala se označit za jednoho z hlavních konkurentů Škody Superb. A jinak tomu pravděpodobně nebude ani v tuto chvíli, v souvislosti s tímto modelem. Nenechte se zmást názvem, jelikož pravděpodobně jde jenom o krycí označení. Ve skutečnosti byla v Ženevě představena druhá generace optimy. Pokud ano, rozhodně je o co stát.

Rinspeed Budii

Design rozhodně není to, čím by tento městský automobil zaujal. I když vznikl přestavbou modelu BMW i3, rozhodně nevzniklo nijak zajímavé auto, které je označováno jako městský offroad. Proč ho ale představujeme? Jelikož je chytré. Dokáže komunikovat nejenom s řidičem, ale třeba i s domácností. Není tedy problém naprogramovat řadu úkonů. Třeba to, že po příjezdu do garáže se začne napouštěn vana, či se začne byt klimatizovat, nebo vytápět. Posledním unikátem je to, že volant vozu lze přesunout z levé strany na pravou. Do Velké Británie ideální volba.

Land Rover Defender

Zaznamenali jste informaci o tom, že tento vyhlášený model končí? Pokud ano, možná vás představení tohoto vozu zmátlo. Dané překvapení ale vydrží jenom chvíli. Představeno totiž bylo jenom několik rozlučkových edic, které mají připomínat původní vzhled vozu, přičemž jsou postaveny na moderních technologiích. Poslední šance, jak tento model získat. Kromě původních modelů jsou ale k dispozici i velmi luxusní verze.

Smart ForTwo

Proč právě tento unikátně malý městský vůz? Jelikož automobilka se v Ženevě vydala cestou, kterou jde jenom málokterá automobilka. Představila vůz v podobě, v jaké popojíždí po výrobní lince. Tedy zcela bez karosáře. Nutno říci, že vůz nejenom jednoduše vypadá, ale skutečně jednoduchý je.

Citroën Berlingo Mountain Vibe

Ideální automobil na hory. Jedná se o osobní verzi známého užitkového modelu Berlingo, který nabídne několik SUV prků. Díky tomu lze tento model označit jako variantu, která je ideálního cestu na hory. Kromě jízdních vlastností ale zaujmou i jiné věci. A to především design. Z jakého důvodu? Automobilka jednoduše vsadila na sladění auta se samotnou posádkou, která může zvolit outfit, který bude s tímto vozem dokonale ladit. Výrazné růžové prvky jsou v tomto případě zcela nepřehlédnutelné.