Jak získat nejlevnější povinné ručení?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Pokud máte automobil, nevyhnete se jedné zákonné povinnosti. Tou je sjednání pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Toto pojištění auta je lidově označováno jako povinné ručení. Je jasné, že když už je nutné ho mít, je snahou většiny lidí ušetřit. Jak na to?

Ještě před koupí vozu

Je dobré vědět, podle čeho se ceny primárně určují. Kromě cenové politiky pojišťoven hraje roli třeba i objem motoru. Na to můžeme myslet ve chvíli, kdy vůz kupujeme. Výši pojistného však ovlivňuje i bonus nebo malus osoby, která auto pojišťuje. Ideální je napsat vůz třeba na někoho z rodiny, který má bonus ve výši několika desítek procent. Máme tak jistotu, že získáme nejlevnější povinné ručení, jelikož právě daný aspekt spojený s finančním zvýhodněním musí zahrnout do kalkulace každá pojišťovna na trhu.

Najděte si nejlevnější pojišťovnu

Jakmile je jasno o tom, jaký budete mít vůz a kdo bude jeho majitel, je možné hledat konkrétní pojišťovnu. Ideální cestou je využít porovnávače na adrese 123ruceni.cz. Ten je možností, jak si pojišťovny a jejich ceny jednoduše porovnat. A to s ohledem na požadované parametry. Během pár okamžiků zjistíte, která pojišťovna na trhu je tou finančně nejvýhodnější.

Při porovnání doporučujeme hledět nejenom na nejlevnější pojištění auta, ale i na parametry, které se k vašemu pojištění vztahují. Jedná se hlavně o výše pojistných limitů. Tedy hranice maximální škody, která může být proplacena.

Rozhoduje i poměr cena/výkon

Když máte o pojistce téměř jasno a vybraných několik favoritů, je dobré zjistit i to, co vám pojišťovna může dát navíc ve chvíli, kdy sjednáváte povinné ručení online. Může to být třeba i sleva, která se odečte z výsledné ceny. Stejně tak lze získat i něco navíc, jako třeba:

  • Asistenční služby
  • Pojištění čelního skla
  • Úrazovou pojistku

V tomto případě doporučujeme hledět nikoliv jenom primárně na cenu, ale i na to, co za ni přesně dostanete. Zvláště, když se ročně liší třeba jenom o pár desítek korun.

Rate this post