Zajímavosti z Ženevy – co při návštěvě nevynechat?

Nechcete zůstat jenom u čtení novinek, které jsou spojeny s tím co se na autosalonu v Ženevě děje? Potom je nejvyšší čas vyrazit. Není to zase až tak daleko a ještě nyní je možné pořídit celkem výhodné organizované zájezdy. Jakmile budete na místě, můžete začít procházku mezi stánky jednotlivých automobilek. A aby vám něco zajímavého neuniklo, podívejte se na náš přehled hlavních zajímavostí.

Audi A6

Na první pohled to možná zase až tak velký unikát není. Na ten druhý ale už rozhodně ano. Jsou k tomu hned dva důvody. Tím prvním jsou motorizace. Pod kapotou Audi A6 totiž budou použity agregáty 3,0 TFSI nebo 3,0 TDI, které navíc dostaly také 48voltový elektrický okruh. Druhou zajímavostí je určitě i semi-autono,mní řízení, které můžeme označit úrovní SAE3. To už je dobrý důvod, proč se o tento model začít aktivně zajímat. Jediná škoda je, že si ho na autosalonu nebude moci reálně vyzkoušet. Určitě by to byl velký zážitek.

BMW M8 Gran Coupe

Návrat osmé řady. Takto lze charakterizovat důvod, proč musíme říci, že jednou z velkých zajímavostí Ženevy je model BMW M8 Gran Coupe. Mimo jiné i proto, že je spojený s řadou tajností. Automobilka se poslední měsíce, ale i týdny snažila o to, aby do světa neuniklo nic, co by neměla pod kontrolou. A tak kromě několika obrázků nikdo vlastně netuší, co auto nabídne. Nyní tedy už je to venku. Ale my vám to neprozradíme, jelikož vás nechceme ochudit o to překvapení, které budete moci zažít, až se to dozvíte přímo v Ženevě. A je rozhodně o co stát. Tím si buďte stoprocentně jisti.

Jaguar I-Pace

Konečně je to tady. Nadvlády modelů Tesla může konečně skončit. Tedy alespoň v teoretické rovině. To proto, že se objevil důstojný konkurent, který bude spojený právě se stánkem Jaguaru na letošní Ženevě. Jedná se o model označený jako Jaguar I-Pace. Už z našich úvodních slov je jasné, že se jedná o model na elektrický pohon. Jeho výbavou jsou 2 elektromotory s celkovým výkonem 400 koní. Pokud jde o dojezd, tak se hovoří o vzdálenost 475 kilometrů na jedno nabití. Jde tedy o skutečně důstojnou konkurenci, která navíc skvěle vypadá a díky velkému zavazadelníku je i praktická.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé

Když si ještě jednou přečtete název tohoto vozu, tak nemusíte dále pokračovat ve čtení našeho popisu. Model Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé totiž svým názvem celkem jasně shrnuje základní charakteristiku vozu. Označení GT je fanouškům motorismu celkem známá a počet dveří není nutné počítat. I když se před odhalením mluvilo o tom, že se možná nejedná o úplně ideální počin, nyní je jasné, že mnoho kritiků musí změnit názor. Z hlediska designu se jedná o velmi zajímavý vůz, která navíc přidá jak dostatek praktičnosti, tak i výkonu. Pro toho, kdo chce auto, které umí doslova vše, je toto jasná volba. Okoukněte ho naživo.

Peugeot 508

Autosalony, včetně toho v Ženevě tu nejsou jenom proto, aby se na nich ukázala unikátní auta, která si většina lidí nemůže dovolit. I Ženeva je plná aut, která lze označit jako běžná. Pokud plánujete svou cestu spojit i s výběrem vozu, který si možná v budoucnu pořídíte, rozhodně se zaměřte na model Peugeot 508. Nová generace tohoto francouzského sedanu rozhodně zaujme svým vzhledem. Lákadlem je i široká škála motorizací, díky čemuž není problém získat vůz s výkonem až 225 koní. K tomu přidejme praktičnost v podobě dostatku prostoru pro cestující i zavazadla, nebo nové technologie. Z nich rozhodně vyčnívá inovovaný i-Cockpit, který má nově i systém nočního vidění. Spolu s detekcí chodců jde o velmi zajímavý systém přispívající hlavně k bezpečnosti jízdy.

Rimac C_Two

Chcete se podívat i na něco, co nelze označit za klasiku a co v podstatě vybočuje z dnešních standardů? Tak zamiřte k modelu Rimac C_Two. Zaujme nejenom to, že nemluvíme o žádné známé automobilce. Zaujme také fakt, že se jedná o dokonalou ukázku toho, jak lze dnes využít elektrickou energii. Model Rimac C_Two disponuje čtyřmi elektromotory, které mají dohromady 1 915 koní. Co to v kombinaci s takto lehkým a aerodynamickým vozem znamená? Že když na to šlápnete, máte na tachometru stovku za 1,85 sekundy. Vůz však nezklame ani v běžném provozu. Pokud pojedete podle předpisů, mluví výrobce o dojezdové vzdálenosti 620 kilometrů na jedno plné nabití.

Škoda Vision X

Ať už se řadíte mezi vlastence, nebo nikoliv, stánek mladoboleslavské Škodovky si rozhodně nenechte ujít. To proto, že právě Škoda představila na autosalonu v Ženevě dlouho očekávaný unikát s názvem Škoda Vision X. jedná se o koncept, který zaujme svou všestranností. Nejenom, že vůz dokáže kombinovat elektromotor a klasickou spalovací jednotku. Ta navíc zaujme i tím, že si poradí také s palivem typu CNG. Na druhou stranu vůz má i své negativu. Ona elektřina je zde skutečně jenom spíše doplňkem, jelikož když se budete spoléhat jenom na ni, dojedete pouhé 2 kilometry. To vám nedá ani k nejbližší benzinové pumpě, pokud vám dojde palivo.

Toyota Auris

Reprezentant nové éry. Doslova nového směru, kterým se chce tato japonská automobilka v budoucnu vydat. Model Toyota Auris ho dokonale ukazuje. V čem je jeho výjimečnost? Je spojena s tím, že klasické spalovací motory jsou u konce. Automobilka je chce nahradit výhradně jenom hybridními jednotkami. Ta v tomto modelu nabídne příjemných 180 koňských sil, automat s pádly, nebo také vcelku povedený design, kde nechybí celá řada agresivnějších detailů, které chtějí upozornit na to, že tento hatchback nemá být nutně jenom menším praktickým rodinným vozem.