Zajímavé novinky na trhu. Které musíte mít?

Potrpíte si nejenom na nová auta, ale i na to, aby byla skutečně zajímavá po všech stránkách? Tedy na to, aby vás rozhodně nezklamala? Pokud ano, je dobré se společně podívat na to, jaké jsou aktuální nejzajímavější novinky, které míří do prodeje. Sami se přesvědčíte o tom, že některé jsou poměrně samozřejmé, zatímco jiné vás jistě v mnoha ohledech překvapí. A aby se jednalo o auta, které si skutečně budete moci pořídit, je náš žebříček orientovaný výhradně na v Evropě bez problémů dostupné modely. A aby se nejednalo jenom o nudné kombíky, SUV, nebo MPV, podíváme se na auta, která rozhodně umí zaujmout i svým výkonem. A jak se dozvíte níže, některé stále ještě zůstávají spojena s praktičností a standardním, nikoliv nutně futuristickým vzhledem.

Aston Martin DB11

Je jasné, že kdo hledá luxus a jedinečnost, pro toho je poměrně samozřejmé, že s automobilkou Aston Martin rozhodně nešlápne vedle. Dané vozy už dlouhodobě lákají na to, že dominují v karosářské verzi kupé, čímž se snaží výrazně odlišit od konkurence. A jelikož jde i o nejznámější britskou značku, je pochopitelné, že je vůz unikátní.
Ne ale úplně každý model se povedl. My naštěstí můžeme říci, že ten s označením Aston Martin DB11 rozhodně nezklame. Pokud toužíte po zajímavé novince, chybu neuděláte. Určitě je lákadlem zajímavý moderní design, který zaujme. Nezklame ale ani motorizace pod kapotou. Zapomeňte na downsizing, jelikož vůz je osazen dvanáctiválcem o objemu 5,2 litru. K tomu přidejme mnoho moderních technologií a máme vůz, který je ve všech směrech dokonalý.

Volkswagen Golf R

Další z vozů, které by vás rozhodně zklamat neměly. A důvod je poměrně prostý a je spojený s tím, že se jedná nejenom o osvědčenou automobilku, ale jedná se zcela pochopitelně také o jasný a odsvědčený model konkrétního vozu. Ten má dlouhou historii a je vždy vyvíjen s ohledem na to, aby mohl nabídnout něco nového. A to se v tomto případě rozhodně děje. A jestliže jste na tuto automobilku zanevřeli a nechcete od ní naftový automobil, není důvod se čehokoliv obávat. A to z toho důvodu, že Volkswagen Golf R je benzinové auto, ve které najdete pod kapotou dvoulitrový motor. A naladěný je vskutku dobře, jelikož jeho výkon je 310 koní.
Design vozu je již dlouhou dobu osvědčený a tak nehledejte žádné výrazné unikáty. Kromě několika prvků, které vozu přidávají na určité agresivnosti, se jedná stále o osvědčenou možnost a volbu, o které lze říci, že rozhodně vedle nešlápnete.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde

Je mnoho lidí, kteří v této automobilce stále vidí velmi poruchové vozy, které si koupí jenom blázen. Ano, některé dříve prodávané modely byly skutečně něčím, co bylo lepší ihned po koupi poslat do světa. V poslední době ale automobilka ukazuje, že se výrazně zlepšila. A my jsme přesvědčeni, že tomu dostojí i v případě tohoto modelu, kterým je Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde. Čím auto určitě zaujme, to je jeho maximálně povedený design, který je pro vozy této značky typický a i to je jeden z důvodů její obliby. Kdo hledá styl a eleganci, ten nebude zklamán.
Zaujme ale i několik dalších věcí, v čele se samotným výkonem. Nejenom, že pod kapotou najdete šestiválec, na jehož vývoji se podepsala i automobilka Ferrari. Dalším lákadlem je to, že je k dispozici celých 510 koní a tak stačí sešlápnout plyn a málokdo vám bude stačit. A že je to pořád málo? Potom vás jistě uchvátí fakt, že poháněna je nikoliv přední, ale naopak zadní náprava. Těžko byste u jiných vozů našli tolik velkých pozitiv pohromadě.

McLaren 570S

Je pravdou, že tento automobil asi nebude jenom tak pro každého. Vzhledem k jeho unikátům ale na našem seznamu být musí. A prvotní větu musíme i lehce upravit, jelikož ho automobilka označuje za vůz, který bude spadat do nejnižší řady všech modelů, které aktuálně vyrábí. A to se pochopitelně projeví i na ceně. Obávat se však nemusíte toho, že by vás auto z toho důvodu jakkoliv zklamalo, a to svou případnou nekvalitou. K tomu rozhodně nedochází. Hlavním lákadlem je především velmi pozitivně hodnocený podvozek, který má velký vliv na celkové jízdní vlastnosti tohoto auta, které jenom těžko někoho zklame.
Nijak však rozhodně nezklame ani výkon automobilu. Pokud budeme konkrétní, tak ten činí celých 570 koní a tak zrychlení, ale i maximální rychlost mají čím zaujmout. Tento výkon má na svědomí osmiválec o výkonu 3,8 litru, který během jízdy zaručeně šlape tak, jak má.

Porsche 911 GTS

Jasná osvědčená klasika, která ukazuje, že právě tento model dominoval v minulosti a má jasné ambice dominovat i v současné době. Tentokrát se jedná o model Porsche 911 GTS, který je aktuálně tím nejnovějším, co automobilka představila. Jde v podstatě o facelift předchozího modelu, který se ale na rozdíl od jiných automobilek neliší jenom tím, že má jiný design, nebo trochu lepší výbavu. Model Porsche 911 GTS má totiž i jiný motor. Pod kapotou se tak nachází přeplňovaný agregát o objemu tří litrů, což je zajímavá změna oproti předchozímu atmosférickému motoru. A tomu všemu je pochopitelně přidán i pohon zadních kol.
Mnozí budou možná zklamáni vzhledem, který stále vychází z prvotních modelů s označením 911. Na druhou stranu jde o takovou legendu, že by si mohla automobilka jenom velmi těžko dovolit naprostý úlet. Ostatně existuje i druhý pohled na věc – stačí se na tento model podívat a každý přesně ví, že jde o verzi 911. Samozřejmě nyní v tom nejmodernějším a také nejnovějším provedení, které můžeme doporučit všem, kteří hledají zajímavý vůz.