Vozy pro velkou rodinu nejsou stejné – které budou vyhovovat


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Pokud je běžná rodina, tak jí plně stačí klasický automobil, který má 5, popřípadě i 4 místa, pokud mluvíme o různých luxusních variantách. Jsou ale mi rodiny, které jsou skutečně početnější. Pokud jsou v rodině více než 3 děti, již je nutné mít ve voze alespoň 6 míst. To automobilky jasně vědí, a proto neváhají do svého portfolia zařazovat také vozy sedmimístné. Uvažujete nad takovým autem? Máme pro vás přehled těch, které vás nezklamou a na našem trhu patří k tomu, co lze označit jako jasně to nejlepší.

Range Rover Sport

I když není poslední řada sedadel v základu, je možné si ji pořídit v příplatkové verzi. Pokud něco u této poslední řady potěší, tak je to fakt, že podobně jako v předchozí řadě, i v této je možné mít dětské sedačky, ve které budou převáženy děti. To je celkem velké plus v případě rodin s malými dětmi. Zajímavostí vozu je ale i celkem velká bezpečnost, jeho lákavé luxusní provedení, stejně jako potěší i to, že je skutečně jedním z těch zástupců modelů SUV, které zvládnou i náročnější terén.

Citroën Grand C4 Picasso

Vzhled sice není silnou stránkou tohoto vozu, ale pokud nad ním přimhouříte oči, a budete se soustředit hlavně na jeho praktičnost, tak si můžete být jisti, že vás a vaši početnou rodinu nezklame. Řadí se do segmentu vozů MPV, které nabízejí dostatek prostoru, ale i komfortu. Unikátem jen v první řadě to, že jednotlivé sedačky mohou nabídnout různorodou variabilitu, což všestrannost auta samozřejmě jenom podtrhuje. Třešničkou na dortu je i to, že můžete jednotlivé funkce snadno ovládat a měnit z pozice řidiče, prostřednictvím dotykového displeje.

Ford S-Max

Model automobilu, který ani nenadchne, ale ani nezklame. Dá se označit za poměrně klasický průměr, pokud jde o segment MPV automobilů. To ale nemusí být vždy na škodu. Jsou početné rodiny, které nepotřebují nutně nic extra. Stačí jim pohodlí, prostor a pochopitelně také celkem 7 sedaček. Jestliže je toto i váš cíl, určitě se o tento model vozu zajímejte, jelikož má co nabídnout.

Volvo XC90

Už původní generace tohoto automobilu jasně ukázala, že je výjimečná a skutečně kvalitní. Nyní automobilka přišla s generací novou, o které je možné říci hned dvě věci. První věc je ta, že vůz zaručeně v porovnání s první generací nezklame a vychází z jejích kvalit. Pokud mluvíme o druhé věci, tak je třeba říci, že je posouvá ještě na vyšší úroveň. A co to znamená? Jednu jasnou věc. Volvo XC90 nezklame žádnou početnou rodinu, která dnes na trhu hledá opravdu vůz., který bude patřit k nejlepším. Potěší výkon vozu, potěší prostornost, stejně jako kvalita použitých materiálů, nebo pohodlnost. I když auto možní nezaujme na první pohled moderním a nadčasovým designem, musí pro svá pozitiva jasně patřit mezi jeden z našich hlavních tipů.

Land Rover Discovery Sport

Pokud nejezdíte v sedmi neustále, ale jenom výjimečně, je toto auto přímo pro vás. Sice je sedmimístné, ale je poměrně malé, a tak na pravidelné jízdy početné rodiny nemusí být zase až tak úplně stavěné. Když ale poslední řadu sedaček potřebujete, a chcete spíše standardně velký vůz, je to volba, se kterou vedle nešlápnete v žádném případě. Rozhodně nadchne milovníky luxusu, stejně jako moderních technologií. Vrcholové stupně výbavy a motorizace zaručeně zaujmou i ty nejnáročnější. A to pořád mluvíme vlastně o sedmimístném, primárně rodinném automobilu.

Ford Galaxy

Jeden model od této automobilky jsme již zmínili, a nyní je na čase podívat se i na druhý. A ten je s ohledem na praktičnost o něco lepší. Na druhou stranu je ale i větší. Díky tomu vlastně automobilka cílí na obě skupiny rodinných zákazníků. Tento model bude atraktivní hlavně pro ty, kteří hledají klasické rodinné MPV, které splní očekávání s ohledem na prostor a pohodlnost. Nutno ale dodat, že se to pochopitelně podepíše jak na velikosti samotného automobilu, tak i na jeho designu. Není příliš povedený, ale na druhou stranu pokud auto splní svůj účel, tak proč si ho nepořídit?

Škoda Kodiaq

Máme tu i zástupce z Mladé Boleslavi. Už když byl model Škoda Kodiaq představován, tak se mluvilo o tom, že se může jednat i o auto praktické, které se může hodit početnějším rodinám. Primárně v něm poslední řadu sedadel ale nenajdete, jelikož se jedná o výbavu, která je příplatková. Na druhou stranu to ale na rozdíl od jiných aut rozhodně neznamená to, že by zde poslední sedadla byla takzvaně navíc – s ohledem na prostor pro nohy, nebo s ohledem na různou variabilitu. Kdo si je do vozu nechá dát, zklamán nebude.

Volkswagen Touran

Určitě osvědčená klasika, která je aktuálně hodnocena jako jedno z nejlepších aut, pro účely velkých rodin. Vůz osloví nejenom svým designem, ale také tím, že má velmi kvalitní interiér, jízda v něm je pohodlná, a rozhodně zaujme i to, že i na posledních místech mají cestující poměrně dost místa. Nechybí ale ani moderní motorizace, díky kterým získává Volkswagen Touran ještě jednu zajímavou přednost. Není to jenom odpovídající výkon určený k tomu, aby bylo možné bez problémů a celkem svižně rozjet auto, ve kterém sedí celá rodina – tedy sedm lidí. Hitem motorizace Bluemotion je totiž i celkem přijatelná spotřeba.

Audi Q7

Spíše volba pro ty, kteří hledají opravdu něco jedinečného, kvalitního, moderního a špičkového. A neváhají za to také zaplatit. Pokud jde o pohodlnou rodinnou jízdu, tak Audi Q7 rozhodně nezklame. Nutno ale říci, že kdo se chce v tomto autě vozit, ten nesmí zapomínat na to, že jeho cenovka zaručeně nepatří k těm nejnižším. Právě naopak.

Rate this post