Trápí vás parkování? Využijte asistenta

Co je noční můrou většiny řidičů na našich silnicích? Je to parkování, což potvrzuje i řada průzkumů. Nejenom, že se ho obává řada žen, ale i méně zkušení řidiči se danému manévru často vyhýbají. Řešení je přitom více než snadné. Pomohou parkovací senzory. Máte-li novější a kvalitnější vůz, jistě jsou součástí samotné výbavy. Co ale u starších a na první pohled obyčejnějších vozů? Poradíme vám.

Parkovací senzory lze dokoupit samostatně

Pokud váš automobil nemá danou výbavu ve svém základu, nezoufejte. Můžete ho o ně rozšířit. Podobně, jako ho doplníte třeba praktickými autoalarmy lze váš vůz doplnit tímto senzorem. Je jedno, zda se obáváte klasického couvání, nebo podélného parkování. Nyní budete mít na každé své cestě někoho, tedy spíše něco, co vám pomůže. Získáte nejenom jistotu bezproblémového zajetí na místo, ale také eliminujete případné poškrábání nejenom vašeho auta.

Jak vše funguje? Jednoduše!

Princip je více než jednoduchý. Součástí vašeho zadního, ale i předního nárazníku se stanou čidla, která dokážou přesně detekovat případnou překážku. Následně pomocí displeje, ale i zvukového signálu upozorňují na vzdálenost překážky. Přesně tak víte, jak daleko jste například od zdi, nebo jiného zaparkovaného vozu.

Vše navíc funguje zcela automaticky. I tím je daný systém výjimečný. Podobně, jako si můžete do svého vozu nainstalovat světla pro denní svícení, která se sepnou ve chvíli nastartování, se tento systém sepne ve chvíli, kdy zařadíte zpátečku. Tím dáváte najevo, že zahajujete parkovací manévr. Samozřejmostí jsou i možnosti manuálního zapínání, nebo vypínání.

Montáž je jednoduchá

Z čeho není třeba mít strach? To je i samotná montáž. Dané senzory nejsou nic jiného, než drobné prvky umístěné ve vašem nárazníku. Na první pohled neviditelný, ale přitom praktický doplněk. A kde koupit ty nejlepší? S jistotou bohatého výběru a skvělých cen? My doporučujeme internetový obchod Vseproauto.eu, který nás už několikrát nezklamal!