Toyota plánuje pohltit menší automobilku. Jakou?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Že ve světě automobilismu vznikají různé koncerny, to není zase až tak neobvyklé. Obvykle je důvodem hlavně konkurenční boj, ale i snaha ocelkové ovládnutí trhu. Aktuální zprávou je to, že zlepšit své postavení chce také Toyota. Ta má v plánu koupit jinou japonskou automobilku, a to konkrétně Daihatsu. Právě ta totiž poslední roky zaznamenává nemalý pokles zájmu, což se logicky projevuje jak na jejích ziscích, tak i na prodejnosti automobilů. A právě Toyota by ji tak mohla zachránit a opět nastartovat celkový úspěch.

Důraz na ty nejlevnější modely?

Pokud se na důvody automobilky Toyota podíváme blíže, může být jedním z nich také to, že si z automobilky Daihatsu vytvoří centrum pro ty nejlevnější modely, které cílí na méně bonitní klientelu. Pod značkou Toyota tak budou stále vyráběny stejné automobily, jako doposud. Že to ve světě automobilismu také není nic neobvyklého, to ukazuje třeba automobilka Renault. Ta totiž vlastní i automobilku Dacia, která je ideálním příkladem toho, jak cílit na zákazníky, kterým stačí vůz levný a obyčejný. Samotná Toyota by se tak mohla držet svého vývoje, zatímco v rámci Daihatsu by nabízela to nejoblíbenější.

Cena? 3,2 miliardy dolarů

Když se mluví o prodeji, je jasné, že budeme chtít znát také cenu. A ta rozhodně není příliš vysoká, jelikož co zbylo z této automobilky, to má aktuálně hodnotu 3,2 miliardy dolarů, což by v rámci odkupu neměla být nijak nedostupná částka. Aktuálně probíhají jednání, která pokud dopadnou dobře, mohlo by vše klapnout zhruba začátkem příštího roku. Díky tomu by prodeje Daihatsu mohly opět vzrůst. Aktuální čísla totiž ukazují výrazný pokles. Meziročně dokonce prodeje klesají až o 13 procent. A pokud se podíváme ještě více do minulosti, je třeba říci také to, že problémy s odbytem začala mít tato malá japonská automobilka už v roce 1998.

Rate this post