Kia Sportage 2016 není všude stejná

Určitě není nic neobvyklého, že se konkrétní automobil prodává v jiném provedení v Evropě, Asii, nebo třeba v USA. Jenom málokdy však je k vidění to, že by byl konkrétní vůz odlišný třeba jenom napříč jednotlivými státy. Že to ale možné je, na to se aktuálně podíváme. Jako příkladem nám poslouží automobil Kia Sportage 2016. Právě ten totiž v tuzemsku koupíme ve zcela jiném provedení, než jaké je nabízeno v ostatních státech Evropy. A v čem především se automobil liší?

Lepší posilovač, nebo absence start-stop systému

Rozhodně se nemusíte obávat toho, že by dané změny byly spojeny spíše s nekvalitou. Právě naopak. Kupodivu půjde o dvě hlavní vylepšení, které Kia Sportage 2016 tuzemským zákazníkům nabídne. První změna oproti klasickému provedení se týká základní verze modelu. Ta samozřejmě má posilovač, který je konkrétně umístěný ve sloupku řízení. V rámci tuzemské nabídky ale bude k dispozici modifikovaný automobil, kdy bude posilovač umístěný na převodovce. I když se jedná o řešení nákladnější, je třeba říci, že jde o variantu mnohem lépe fungující.

Druhá odlišnost, kterou si tuzemský importér dokázal prosadit, je ještě vítanější absence systému start-stop. Zde už nemluvíme pouze o základní verzi automobilu, jelikož tato výhoda je spojena se všemi verzemi i motorizacemi, které nám Kia Sportage 2016 dokáže nabídnout. A i to je velmi zajímavé pozitivum.

Vzhled zůstává stejný

Co se nemění, to je samotný vzhled automobilu. Ten už je poměrně dlouhou dobu klasický a tak ani čtvrtá generace nijak nezměnila svůj základní styl. Přesto vůz výrazně zmodernizoval, a to také z hlediska použitých materiálů. Jasno dominuje třeba vysokopevnostní ocel, stejně jako modernější nalazení podvozku. Zajímavou změnou je také kolmá čelní stěna, nebo výstřednější a více nadčasové linie. Nechybí samozřejmě dnes tolik vyhledávané LED svícení, větší kola, ale i řada dalších unikátů. A co konkrétně se líbí na voze právě vám?