Toyota má problémy s okénky. Majitele čekají kontroly


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

S různými problémy automobilek, jakoby se poslední dobou bohužel roztrhl pytel. Všichni máme v živé paměti aféru s emisemi u automobilů Volkswagen, ale nyní hlásí určité potíže i japonský výrobce Toyota Motors.

Japonská automobilka vyzývá majitele vozů k prohlídce

Ke kontrole v současnosti zve Toyota majitele asi 6,5 miliónu automobilů sví značky. Mezi nimi jsou modely Yaris a Vitz, Corolla a Camry. V souhrnu jde o vozy vyrobené v období od ledna 2005 až do prosince roku 2010. Problémy způsobují závady spojené se spínačem elektrického zavírání u okýnek.

Pozici lídra letos ohrožuje evropská konkurence

Přitom v minulých třech letech 2012-2014 japonské automobilce patřilo první místo na světovém automobilovém trhu. V prvním pololetí letošního roku ale Toyotu trumfnul na pozici lídra trhu německý Volkswagen. Podle současných předpokladů majitelé Toyoty v letošním roce očekávají mírný pokles prodejů. V loňském roce se prodalo celkem 10,23 miliónu vozů jejich značky, v letošním by to podle odhadů mělo být 10,12 miliónu, tedy o něco méně. Prodeje ale nijak výrazně neohrozí ani objevené potíže s okénky.

Dochází k nebezpečí požáru

O co se vlastně jedná? Podle Toyoty jde o to, že zřejmě během výroby vozů došlo ke špatnému promazání modulů spínače elektrického ovládání okýnek. Jaké to má následky? Ve spínači může proběhnout zkrat elektrického proudu, případně spínač dokonce začne hořet.

Nehody naštěstí potvrzeny nejsou

Naštěstí automobilka potvrdila, že zatím neví o případu, při kterém by uvedená závada elektrického ovládání okýnek způsobila při běžném provozu automobilu nějakou závažnou nehodu. Podle údajů Toyoty se uvedené kontroly budou týkat minimálně cca 2,7 miliónů vozů v Severní Americe, 1,2 miliónů vozů v Evropě a 600 tisíc automobilů v samotném Japonsku.

Rate this post