Teploty stoupají, je čas přezout své auto

Ačkoliv letošní zima nebyla nijak výrazná, ti správní řidiči samozřejmě nepodcenili přípravu svého vozu, a tak neváhali s přezutím na zimní obutí. A proto6e zima je pryč, a nastává období jara a léta, je nutné znovu přezout. Tedy v případě, že chcete dbát při každé své jízdě na vaši bezpečnost, jelikož je dokázáno, že letní pneu mají ve vysokých teplotách mnohem lepší vlastnosti, než univerzální, nebo dokonce zimní pneumatiky. A to se promítá v lepším zvládání krizových situací, v kratší brzdné dráze, i k lepším vlastnostem na vodě.

Vyberte si u profesionálů

Pokud nechcete nic podcenit, je třeba vybrat ty správné. Nemáme teď na mysli nutně konkrétní rozměr, jelikož ten je naprostou samozřejmostí. Máme na mysli především prodejce, kterým je Autocentrum RK. Zde se můžete spolehnout na to, že vždy vyberete takové letní pneumatiky, které budou vašim potřebám vyhovovat ve všech ohledech, a to nejenom kvalitativně, ale samozřejmě také cenově. Přece jenom nejsou levnou záležitostí, a tak je tou nejlepší cestou volit ideální poměr cena/výkon. Tedy investovat v těch ohledech, které budou skutečně znát.

A na jaké aspekty se při výběru zaměřit?

Jste-li z hlediska výběru naprostými laiky, určitě se neobávejte a zeptejte se na názor zkušených prodejců, a to jak telefonicky, tak i emailem. Jistě vám vyjdou vstříc a společně s nimi tak zvolíte ten správný model. Těmi nejdůležitějšími vlastnostmi, které by pneumatika měla mít, nejsou pouze ty, které souvisejí s tím, jak dobře drží na silnici. Důležité je zohlednit třeba i hlučnost, která má vliv na jízdní komfort, nebo také valivý odpor, který naopak může výrazně snižovat spotřebu.
A stejně jako u všeho jiného, i u pneumatik platí, že s renomovanými výrobci zaručeně chybu neuděláte. Tak neváhejte a samozřejmě začněte nakupovat a přezouvat co nejdříve, a to než se oteplí skutečně výrazným způsobem.

 

1 Response

  1. Milan napsal:

    Díky za dobrý web, rád si vždy přečtu užitečné info o pneumatikách a vše co se aut týče.