Souboj Hyundai i30 a Seat Leon. Kdo má navrch?

Souboj Hyundai i30 a Seat Leon. Kdo má navrch?

Výrobci Hyundaie i30 udělali oproti předchozí verzi velký krok dopředu. Kromě obrovského vnitřního prostoru a nejmodernější techniky nabízí také kvalitu a velmi povedený design. V tomto hledisku však nijak nezaostává ani nová verze Seatu Leon, jenž má také co nabídnou zákazníkům. Pro který z těchto modelů se však rozhodnout?

Seat Leon

Seat Leon

Nízká spotřeba paliva

Ač se zdá nová verze Hyundai i30 dokonalá, tak přeci jen má své vady, které při výběru nového auta mohou dosti zásadním způsobem rozhodnout. Konstruktéři totiž tomuto modelu přidali i šestý stupeň, který je však odkrokován velmi krátce a zejména při vyšší rychlosti na dálnici je zvýšena spotřeba. Jinak se průměr drží okolo 7 l/100 km.

Samotné auto je poté určeno pro rodinné využití. Jestliže však chcete pravidelně převážet pět osob, pro které je vůz určen, nebo nějaké objemnější náklady, je lepší zvážit pořízení kombíku. Pokud poté patříte mezi milovníky sportovních vozů, tak vám v tomto případě bude poskytnuta alespoň částečná kompenzace, neboť benzínová verze 1,6 GDI ve spojení s podvozkem nabídne fantastický zážitek z jízdy.

Seat s výkonem až 132 kW

To konkurent Seat Leon šlape i30-tce značně na paty. Zejména verze s turbomotorem 1.8 TSI je velice zajímavá. Každopádně pozadu nejsou ani jiné verze motorů, kterými nový Seat Leon disponuje. Ty vydávají výkon od 63 do 132 kW, čímž uspokojí drtivou většinu řidičů napříč celým spektrem. Mimo kvalitního motoru má auto super jízdní vlastnosti, díky kterým si řidiči užijí parádní jízdu, jenž se obejde bez jakýchkoliv problémů. Spotřeba poté také není vysoká a drží se na podobné výši jako u výše zmíněného Hyundaie, tedy okolo 7 l/100 kilometrů.

Interiér hraje pro Hyundai

Zaměříme-li se na interiér, v něm na první pohled vítězí Hyundai i30. Krásně laděné linie palubní přístrojové desky a přehledný displej potěší nejednoho motoristu. Posezení v sedačkách je příjemné a v tomto ohledu bude cestování bezproblémové. Hyundaii hraje do karet i lepší volba čalounění v interiéru, více místa pro posádku, větší zavazadlový prostor nebo více odkládacího místa.

Hyundai i30 interiér

Hyundai i30 interiér


Seat Leon interiér

Seat Leon interiér

1 Response

  1. Milan Řezníček napsal:

    Není žádný souboj. „Hjondé“ může konkurovat pouze cenou. Jinak ani v jednom ohledu není lepším vozem a to doslova. Seat Leon Cupra je podtrhuje, že patří k naprosté špičce současné nižší střední třídy.