Smart Forfour

Automobilka Smart patří pod křídla Mercedesu, což jasně znamená, že i takto kompaktní auto může mít v mnoha věcech styl, stejně jako může překypovat luxusem. A to potvrzuje právě model Smart Forfour, který byl představen na autosalonu v Ženevě. Pokud se na vůz podíváme na první pohled, rozhodně můžeme s určitostí říci, že se jedná o kompaktní vůz, který se tlačí nikoliv mezi běžná auta, ale chce nabídnout své služby i jedincům toužících po sportovněji koncipované auto.
smart-forfour
Ostatně stačí se podívat na jeho design, který je rozhodně jedním z nejostřejších, který tato automobilka nabídne. Přesto ale neztrácí na celkové eleganci, která je z auta na první pohled patrná. Zachovává si však svůj poměrně strohý, pro mnohé doslova krabicový vzhled.
Mnohem zajímavěji to však vypadá uvnitř. Jelikož se jedná o úpravu Brabus, můžeme se těšit hlavně na luxus. Tím nejvýraznějším prvkem jsou určitě velmi pohodlná sedadla, která nadchnou barevnými možnostmi. Nemusíte tak zůstávat u klasiky, jelikož vsadit lze třeba na modrou, stejně jako na vínovou variantu. To však rozhodně nejsou jediné a zajímavé prvky, se kterými tato tuningová firma přišla. Rozhodně je ale třeba říci, že právě tato zakázka pro ni určitě byla poměrně velkým oříškem. Pokud se ale na auto podíváme, rozhodně platí, že svou úpravu zvládla skvěle.

smart-forfour-2
Nezůstalo ale jenom u tuningové úpravy z hlediska vzhledu, jelikož vůz zkrátka chce být laděný do sportovna po všech směrech. A tím máme na mysli motorizaci. Rozhodně se tedy nebojte, že by byl Smart Forfour pouze nudným městským vozem. Pod kapotou je sice pouze tříválec o objemu 0,9 litru, ale vzhledem k velikosti a hmotnosti vozu umí udělat velkou parádu. A to mimo jiné také proto, že je naladěn na velmi dobrých 120 koní, což určitě nadchne každého, kdo si do vozu sedne, zařadí a poprvé naplno sešlápne plyn.