Škodovka zdražuje. Jakých vozů se to dotkne?

Česká automobilka Škoda zvyšuje ceny svých vozů. U modelu Fabia cena vzrostla o 5000 Kč, u ostatních vozů ještě o vyšší částky. Pokud si chcete pořídit vybrané verze automobilů Škoda Octavia, připlatíte si 7000 Kč. Jestliže ale zatoužíte po Škodě Superb, budete muset sáhnout ještě hlouběji do peněženky a vytáhnout ještě o 15 000 Kč více, než tomu bylo dosud.

Připlatíte si 5000 až 15 000 Kč

Jak se to přesně promítne do konečných cen těchto vozů na našem trhu? V současnosti si potenciální zájemci mohli vůz model Škoda Fabia pořídit v základní verzi za 234 900 Kč. Nyní ale tato nabídka již neplatí, nová cena činí 239 900 Kč. O poznání dražší jsou přitom některé vozy Škoda Octavia, jejíž modely dosud startovaly na ceně 347 900 Kč. I zde se ale situace změnila a nyní novou Octavii zaplatíte již 354 900 Kč. Podobně to vypadá i s modelem Superb. Ten byl dosud k mání za 599 900 Kč, ovšem po zdražení už si na jeho nákup budete muset vytáhnout rovných 614 900 Kč.

Ceny akčního modelu se nemění

Podle informací se ale navýšení cen týká pouze všech výše zmíněných modelů. U dalších zůstává cena zatím stejná. Platí to i pro automobil Octavia Fresh, který je nyní akčním modelem.

Plošné zvýšení proběhlo před rokem

K plošnému zvýšení cen automobilů značky Škoda přitom došlo před rokem. Nyní se tedy tato situace opakuje znovu, i když některé modely z nabídky zůstaly zdražování naštěstí zatím uchráněny.

Rostou ceny výbavy a příplatkových prvků

Mezi vozy, kterých se současné navyšování cen dosud netýká, patří automobily Škoda Yeti a Škoda Rapid. Ovšem má to jeden háček. Zdražení všech těchto vozů se sice nekoná, jenže ke zvýšení cen v tomto případě došlo pro změnu u některých prvků, jež klienti automobilky mohli získat do automobilu za příplatek k jeho ceně. Vzrostly také ceny různých stupňů výbavy.