Seznamte se. Představujeme nejbezpečnější vozy na trhu

Když se rozhodnete vyrazit svým vozem na tuzemské silnice, většinou je vaším hlavním cílem dojet do cíle. To ovlivníte nejenom tím, že znáte cestu, nebo že budete opatrní. Lze to ovlivnit také výběrem konkrétního vozu. Dnes musíme jasně říci, že jsou auta, která jsou poměrně bezpečná, stejně jako jsou i taková, která bezpečná zase až tolik nejsou. Pokud je vaším cílem právě bezpečnost za volantem, podívejte se společně s námi na ty, se kterými rozhodně vedle nešlápnete a která vás v případě nehody dokážou ochránit poměrně dobře.

Hyundai Ioniq

Možná by to u této automobilky čekal málokdo, ale realita je skutečně taková, že právě model Hyundai Ioniq můžeme zařadit mezi nejbezpečnější vozy na současném trhu. Jde totiž hlavně o jeden ze skutečně moderních modelů, které je vybaven i skutečně inovativními technologiemi. Mezi takové patří třeba autonomní brzdy, což je skutečně ukázka toho, že vůz Hyundai Ioniq bezpečný být může. Stejně tak nesmíme opomíjet ani to, že se mu až na několik drobností velmi dobře dařilo v testu. Pokud hledáte bezpečí kombinované s inovativním přístupem, je to auto jako stvořené pro vaše potřeby.

Nesmíme opomíjet také to, že když se hodnotí bezpečnost vozů, nehledí se nutně jenom na to, aby bylo zabezpečeno zdraví cestujících ve voze. Stejně tak se hodnotí také parametry spojené s bezpečností chodců, například s ohledem na poranění jejich nohou. A i zde si vůz Hyundai Ioniq stojí poměrně dobře. Co mu ale sráží body, to je omezovač rychlosti, který se dnes také řadí mezi doplněk, který souvisí s bezpečností vozu. A jelikož ho model Hyundai Ioniq skutečně nemá, jeví se v celkovém hodnocení jako vůz o něco méně bezpečný, než někteří konkurenty. Když ale právě tuto drobnost a možná i hloupost pomineme, můžeme říci, že si v celkovém hodnocení stojí opravdu velmi dobře a nezklame ani náročného zájemce o bezpečí.

Toyota Prius

Automobily s logem Toyota jsou dlouhodobě velmi oblíbené, jelikož jsou známé především pro svou celkovou spolehlivost. Ta ale není jediným pozitivem, protože jsou i modely, u kterých si můžete být jisti také nemalým bezpečím. O jaký model se jedná? Je to Toyota Prius. A to v podobě nejnovějšího modelu, který aktuálně jasně ukazuje, že pokud jde o bezpečnost, tak má co nabídnout. Tento hybridní hatchback si totiž v nezávislých testech vysloužil velmi dobrá hodnocení, díky čemuž můžeme automobil zařadit do skupiny těch nejbezpečnějších, se kterými chybu rozhodně neuděláte. Musíme říci, že se však několik negativ při testech skutečně našlo. Když se podíváme na to, jaké to mohou být, tak musíme říci, že se jedná hlavně o boční ochranu před nárazem. Právě toto může být jedno z hlavních rizik, které je právě s tímto japonským hybridem spojeno. Airbag se jednoduše nenafoukne tak rychle a dokonale, jak by se očekávalo. Jedná se ale spíše jenom o drobnost, jelikož celkové hodnoty jsou stále poměrně velké.

Ochrana pasažérů je tedy na skutečně vysoké úrovni, díky čemuž máte velkou jistotu, že se není čeho obávat. Dále nezapomínejme také na to, že vůz je stejně jako předchozí jmenovaný model ohleduplný i k ostatním účastníkům provozu. I Toyota Prius má celkem dobrou ochranu v případě střetu s chodcem, díky čemuž je zaručeno, že daný konkrétní chodec neutrpí nijak výrazné devastující zranění. I zde se samozřejmě jedna menší drobnost našla. Jedná se o lemy umístěné v oblasti přední kapoty, které mohou v některých případech poškodit pánev konkrétního chodce. Jinak se ale opravdu již není čeho obávat a tak vůz Toyota Prius splní i očekávání nejnáročnějších. Přispívá k tomu třeba i paket Toyota Safety Sense, která zahrnuje automatické brzdy, nebo i monitoring jízdních pruhů. I toto konkrétně jsou věci, které přispívají k celkové bezpečnosti vozu, jelikož mohou velmi dobře eliminovat riziko případné nehody.

Volkswagen Tiguan

Třetí vůz, na který se podíváme jako ten nejbezpečnější je model Volkswagen Tiguan. U něho už můžeme říci, že se dá celkem lehce očekávat, že bezpečný bude. Je to primárně pro jeho velikost a hmotnost. Už to samo o sobě jasně přispívá k tomu, že ochrana cestujících ve voze bude mnohem lepší, než u běžných menších automobilů. A to se také potvrzuje v jednotlivých testech. Když se podíváme na procentní hodnocení, tak se u modelu Volkswagen Tiguan velmi výrazně blíží samotné stovce, což je hodnota více než dobrá. Potěší určitě také fakt, že kromě dospělých pasažérů je myšleno také na ty dětské, které mají taktéž vysoký stupeň ochrany. I toto přispívá k velmi dobrému hodnocení.

Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na to, jak je to s ochranou chodců. I zde si stojí model Volkswagen Tiguan více než dobře. Co tomu přispívá? Je to pochopitelně aktivní kapota, která přidala několik bodů do celkového hodnocení. Stejně tak několik dobrých hodnoticích bodů přidaly i systémy další, jako je například monitoring jízdních pruhů, který slouží k tomu, aby automobil případné nehodě předcházel. Jelikož se jedná o model vozu, který lze označit jako skutečně vyspělí, nesmíme zapomínat například ani na to, že má vůz také autonomní brzdy, které eliminují riziko srážky, pokud řidič pozdě zaregistruje případné nebezpečí.

Nezávislé testy jako ideální ukazatel

Která trojice vozů vás zaručeně nezklame, to již víte. My dále nesmíme zapomínat také na to, že se do popředí dostávají i různé jiné vozy. Jak zjistit, zda za to opravdu stojí a zde jsou a budou dobrou volbou? V tomto pomohou nezávislé cash testy, které jsou objektivním hodnocením právě automobilů na světovém trhu.