Seat Leon SC Cross Sport zůstane pouze konceptem

Španělská automobilka Seat, která je nyní součástí koncernu Volkswagen, se v současnosti po letech ocitla v zisku. Proto plánuje uvést na trh nové vozy z kategorie SUV a crossover. Tyto dva segmenty totiž vykazují stálý růst, a proto výrobce chce maximálně využít této situace. Nyní se ale ukazuje, že třídveřový automobil Leon Cross Sport zůstane pouze ve fázi konceptu.

Vznikla jenom hříčka automobilových designérů

Co k tomu říká samotný výrobce? Vedení automobilky oznámilo, že v tomto případě nikdy nešlo o stroj, který by skutečně měl jít do sériové výroby. Už od počátku prý bylo jasné, že jde jenom o koncept a designérskou hříčku firemních konstruktérů. Seat odmítá, že by výroba byla zrušena kvůli právě probíhající aféře koncernu Volkswagen, která se týká falšování emisí, a z ní vyplývajících úspor. Nepopiratelným faktem přitom zůstává, že Volkswagen ruší různé projekty, které nejsou nezbytně nutné, právě kvůli výdajům spojeným s aférou.

Automobilka vychází vstříc mladým lidem

K čemu je tedy vytvořený koncept automobilu Seat Leon Cross Sport vlastně dobrý? Má ukazovat, že automobilka Seat dokáže vyhovět i mladým zákazníkům a jejich touhám. Nezaměřuje se tedy jenom na přísně prakticky myslící klienty. Naopak. Design tohoto vozu se má stát důkazem toho, že konstruktéři Seatu dokážou vytvořit vůz, který nadchne i mladou generaci a vzbudí v ní příznivé pocity.

Chystají se tři vozy SUV

Co nového pro své zákazníky Seat chystá, když sériových vozů Leon Cross Sport se tedy nedočkáme? Momentálně je fázi dokončování projekt prvního SUV. Podle zpráv má jít také o crossover na podobném základě jako Leon. Dále je v plánu velké sedmimístné SUV. V přípravě je také menší SUV, které by mělo přibližně dosahovat velikosti dobře známého Seatu Ibiza.

Rate this post