Qoros 3 City SUV


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Mladá čínsko – izraelská automobilka Qoros se rozhodně snaží na současném celosvětovém trhu zaujmout a dokázat, že i výrobky spjaté právě s Čínou mohou být kvalitní. To by měl demonstrovat model Qoros 3 City SUV, který byl slavnostně představený letos v Ženevě a rozhodně se o něm dá říci, že sklízel obdiv – především s ohledem na povedený design, který dokáže kombinovat jak prvky elegance, tak i lehké agresivity. Jeho tvůrci o něm říkají, že se hodí nejenom do terénu, ale i do džungle velkoměsta. Ostatně to jasně demonstrovali už volbou samotného názvu.
qoros

Nenechte se však zmást použitým termínem SUV v jeho označení. K vozům tohoto typu má poměrně stále ještě daleko. Tento představovaný model je pouze outdoorová úprava klasické karosářské verze hatchback. Díky tomu přibylo hlavně výrazné černé oplastování, které by mělo navodit pocit robustnosti. To se daří i díky poměrně zajímavým parametrům vozu. Ten je dlouhý 4,452 metru, široký 1,854 metru a vysoký 1, 504 metru. Rozvor této verze činí 2 694 milimetrů.

Pouze jediná motorizace

Mezi velké zklamání určitě patří oblast motorizace. Zde je Qoros 3 City SUV oproti své konkurenci výrazně pozadu, jelikož nabídne pouze benzinový čtyřválcový motor o objemu 1,6 litru a výkonu pouze 115 kW. Že se skutečně nejedná o plnohodnotné SUV, dokazuje i fakt, že musíte zapomenout také na pohon všech čtyř kol. Ten zkrátka také není.

Lákadlem je nízká cena

Oficiální cena, která byla představena, činí v přepočtu poměrně příjemných 550 000 korun českých. A to v rámci základní výbavy, která však zahrnuje například i sedmipalcová litá kola, nebo LED diody v předních světlometech, které jsou určené na denní svícení. Drobným zklamáním pro případné zájemce je to, že vůz je zatím dostupný pouze na čínském území. Ve střední a západní Evropě ho zatím neseženete. Přesto by se ale mohlo svítat na lepší časy, protože u našich východních sousedů vzniká oficiální zastoupení značky.

4/5 - (1 vote)