Přemýšlíte nad celoroční pneumatikou? Pozor na rizika

S příchodem zimy, která už se kvapem blíží a mnohde dokonce již nastala, musíte jako řidiči myslet na výměnu pneumatik. Budete platit pokutu, pokud vás dopravní kontrola přistihne, že jezdíte v zimě na letních pneumatikách. Kromě toho ale s letními pneumatikami v zimě výrazně ohrožujete bezpečnosti svoji i ostatních účastníků silničního provozu. Jenže na výměnu pneumatik musíte každoročně myslet, potřebujete si na ni najít čas a zavézt automobil do servisu. Navíc vás výměna stojí peníze. Proto mnozí řidiči přemýšlejí o tom, zda raději nesáhnout po pneumatikách určených pro celoroční provoz. Tím by jim ubyla starost s převlékáním gum.

Pozor na čínské výrobky

Jenže pokud se pro tento druh pneumatik rozhodnete, je potřeba pečlivě vybírat kvalitní gumy a nespokojit se s  čínskými výrobky. Právě ty totiž vykazují v testech při zátěži na suchu, ale i na mokru a ve sněhu špatné výsledky. Například v mokru nedokážou udržet auto ve správném směru a naměří se u nich nepovolené hodnoty. Na takové pneumatiky zapomeňte, i když budou opravdu levné. Pokud byste si je pořídili, hazardujete se svým životem, protože se vám na mokrém povrchu vozovky může přihodit smyk. Proto pozor na možná rizika. Vždy svůj nákup zvažte a prověřte si, zda je zboží opravdu kvalitní.

V testech se zkoumá i hlučnost a spotřeba

Kromě chování pneumatiky na suchu se testuje i jízda v mokru a na sněhu, tedy imituje se celoroční provoz v různých podmínkách. Kromě toho se ale posuzuje také hlučnost, spotřeba, kterou s danými s celoročními pneumatikami automobil vykazuje, a v neposlední řadě i cena. I když cena by při výběru rozhodně neměla být tím nejdůležitějším parametrem. Při zkoumání pneumatik s rozměry 195/65 R15 pro vozidla nižší střední třídy, včetně například Škody Octavie, se nejlépe osvědčily pneumatiky Goodyear, dále Michelin a Pirelli.

Rate this post

CLOSE
CLOSE