Představení nového modelu Volkswagen Phaeton se odkládá

I když byli zákazníci ujišťováni o tom, že aféra spojená s falšováním emisí, takzvaná „dieselgate“ se nepromítne do žádných důležitých projektů automobilky, už nyní se ukazuje, že tomu tak nebude. Výrobce musí právě kvůli nákladům spojeným s probíhající aférou sáhnout k úsporám a to se promítne například do chystané nové generace vozu Volkswagen Phaeton.

Zpoždění premiéry

Teď už se automobilka netají tím, že budou následovat různá omezení. Mezi jedna z prvních patří zpoždění Volkswagenu Phaeton. Nedá se vyloučit ani to, že projekt bude zrušen úplně. Zatím se ale mluví o tom, že se představení nového vozu odkládá. To ale není jediné úsporné opatření.

Úspory dvě miliardy

Podle informací klesnou plánované investice Volkswagenu pro příští rok. Sníží se o jednu miliardu (v přepočtu cca 27 miliard Kč). Proti původním návrhům se tak nebude investovat 13 miliard Euro, ale pouze 12 miliard. Kromě toho automobilka chce další miliardu získat omezením dalších aktivit a projektů. Které to budou?

Zrušení výstavby továrny a omezení nových modelů

Kromě zdržení souvisejícího s předvedením Phaetonu se nebude stavět nová továrna automobilky v Mexiku. Ruší se také příprava některých modelů, které nemají pro portfolio automobilky tak velký význam. U nás to postihlo chystanou Škodu Roomster, v katalogu španělského Seatu to znamená útlum pro SUV modely.

Obrovské ztráty

Současný model VW Phaeton se bohužel neprodává tak, jak by si představitelé automobilky přáli. Jedno auto, které vyjede z automobilky v Drážďanech, znamená pro firmu ztrátu v přepočtu 750 000 Kč. Přestože chtějí drážďanskou výrobu zachovat, skutečnost, že došlo k odložení premiérového uvedení nového vozu, tomu příliš nenahrává. I když se s ní v roce 2016 ještě počítá, není vyloučeno, že v dalším roce už se situace změní.

Rate this post