Hyundai není jenom lowcost automobilkou. Kvalitu nabídne Genesis


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Korejská automobilka Hyundai má pro automobilový svět žhavou novinku. Nedávno oznámila veřejnosti, že spouští svoji značku Genesis. Pouští se tak do světa, ve kterém se dosud nepohybovala. Genesis má nabízet především sedany z oblasti vyšší střední třídy a také luxusní třídy. Chybět nebudou ovšem ani vozy kupé vyšší střední třídy. Tím dává Hyundai jednoznačně řečeno, že vstupuje do luxusního a prestižního segmentu.

Zapomeňte na malá auta, chystá se konkurence Mercedesu

V něm by všichni rozhodně měli zapomenout na malá a kompaktní auta, na jaká jsme dosud byli u Hyundaie zvyklí. Naopak. Korejská značka není žádnou nízkonákladadovou automobilkou. V současnosti má nemalé ambice porovnávat se s takovou konkurencí, jako jsou němečtí výrobci BMW nebo Mercedes. Dave Zuchowski, současný šéf amerického zastoupení automobilky Hyundai ,dokonce odvážně připouští, že Genesis by „mohl eventuálně nabízet sedan, konkurující BMW 3 a Mercedesu C“. Vyloučit se to rozhodně nedá, i když to pochopitelně bude pár let trvat. Něco takového se rozhodně nepodaří za rok, dokonce ani za pár let. Budeme si tedy muset ještě počkat.

Převezmou iniciativu sami dealeři?

Nicméně podle dostupných informací Huyndai už plánuje oficiální uvedení značky na rok 2016, kdy se na trhu objeví luxusní sedan G90. Automobilka zatím ale v plánování jeho prodeje uvažuje střízlivě. Nechystá se nové modely Genesis nabízet u všech prodejců, ale jen u těch vybraných. Navíc po nich ani nebude chtít, aby kvůli novým vozům vybudovali exkluzivně pro tyto potřeby nové showroomy. Hyundai předpokládá, že se nová značka Genesis po určité době existence na trhu dostane do paměti zákazníků a ti ji budou žádat po prodejcích ve své blízkosti. Proto si myslí, že sami dealeři dospějí k názoru, že chtějí tyto vozy nabízet.

Rate this post