Policie dostane nové vozy – od Škodovky

Tedy abychom byli přesní, samozřejmě je nedostane, ale koupí si je. Právě takto totiž dopadl tendr, který tuzemská policie vypsala. Mělo se jednat o podstatnou obnovu vozového parku, jelikož v plánu je nakoupit celých 477 osobních automobilů. Daného tendru se samozřejmě mohla účastnit jakákoliv automobilka, což se také stalo. Nakonec vozy dodá opět mladoboleslavská Škodovka. Není to však známka patriotismu, nýbrž toho, že automobilka zkrátka nabídla tu nejnižší cenu s ohledem na požadované parametry vozu.

Již do konce příštího roku

I když se jedná o poměrně velkou zakázku, neměla by s ní mít mladoboleslavská automobilka problém. Celkem půjde o 477 osobních automobilů, které by měly být dodány do konce roku 2016. To je poměrně dlouhá doba na to, aby mohl být celý tendr v hodnotě 244,3 miliony korun uzavřen. Ostatně vzhledem k současné prodejnosti modelů automobilky Škoda je toto číslo jenom zlomek toho, co na světové trhy dodává.

Nejsou to jediné vozy

Zmíněných 477 vozů ale není jediná zakázka, kterou Škoda Auto vyhrála. Je to i další, která počítá s celkem 88 automobily. Ty by měly být již o něco specifičtějšího rázu, jelikož půjde o modely určené speciálně pro měření rychlosti. Ty by měly být dodány za 117,5 milionu korun. Zde se počítá s mnohem rychlejším dodáním, jelikož velká většina by měla být dodána ještě letos, zatímco zbývající během 6 měsíců následujícího roku.

Že v tomto případě skutečně nepůjde o běžné vozy, to dokládá také závazek automobilky spojený s delší zárukou. Ta by měla odpovídat pěti letům provozu, nebo nájezdu 150 000 Kč. Zde měla Škoda Auto pozici mnohem jednodušší, jelikož na toto výběrové řízení se nikdo nepřihlásit. Přesto samotná částka nijak výrazně nevybočuje ze standardů, za které tuzemské policie automobily kupuje. A jak to zatím vypadá, je s nimi také poměrně výrazně spokojena.