Pagani Huayra

Nádherný vůz, který si aktuálně nikdo z nás nebude moci koupit. A to z toho důvodu, že Pagani Huayra je již plně vyprodána. Tím se automobilce podařil skutečně zajímavý kousek. A to už ve chvíli, kdy se stále ještě vyráběla Zonda a model Huayra je tak jejím nástupcem. Toho se celkem vyrobila rovných 100 exemplářů a vy se aktuálně můžete jedním z tahových pokochat. A to nikoliv v rámci jeho elegantních linií, jak je zvykem, ale můžete se podívat na lehce netradiční pohled, kdy nahlédnete do interiéru tohoto vozu. A už na první pohled je jasné, že půjde o skutečně unikátní supersport.
pagani-huayra
A že se jedná o vůz, který svou rychlostí zaručeně uchvátí, to dokazují i informace o tom, co nabídne pod kapotou. Díky spolupráci s AMG tak nabídne dvanáctiválcový motor o objemu celých 6 litrů. Ten je přeplňovaný dvojicí turbodmychadel. Výkon daného motoru je tak 537 kW. A to v souvislosti s vozem Pagani Huayra znamená jediné. Zrychlení z nuly na stovku za neuvěřitelný čas 3,3 sekundy. Maximální rychlost, které je schopná tato střela dosáhnout poté činí 370 kilometrů v hodině. Je tedy jasné, že Zonda má skutečně nástupce, který za to stojí.pagani-huayra-2
Jak jsme již zmínili, všech 100 modelů je již rezervovaných, což samozřejmě znamená, že případní zájemci si mohou nechat zajít chuť. Přesto ale malá naděje svítá. Spolupráce sportovní divize Mercedesu a automobilky Pagani totiž prinese pravděpodobně i další ovoce. A to v podobě modelu Roadster, který by se měl poprvé objevit na autosalonu v Ženevě příští rok. Vycházet samozřejmě bude z této klasiky, která se jistě stane na dlouhý čas dobrou ukázkou jedinečnosti, která je kombinována s jedinečným výkonem. A to u vozu, který byl před 4 roky jenom prototyp. I to jasně ukazuje to, že pokud je jasně stanovený cíl a snaha něčím zaujmout, může k sériové výrobě postačit i takto krátká doba.