Obujte váš vozový park do těch správných pneumatik

Stejně jako ve svém voze hledíte na jeho technický stav, na dostatek provozních kapalin, nebo s ním absolvujete technické prohlídky, neměli byste zapomínat na jednu neméně důležitou věc, a to jsou pneumatiky. Ty jsou totiž to jediné, co váš vůz drží na silnici. A proto byste měli v tomto ohledu vsadit na kvalitu. Zvláště v zimním období je jejich kvalita obzvláště důležitá. Test zimních pneu jasně ukázal, které modely jsou pro letošní zimu ty pravé, a kterým se raději vyhnout. Samozřejmě na chvostu jako vždy zůstávají nekvalitní pneumatiky z Číny, kterým je skutečně lepší se raději vyhnout. Na druhou stranu levné pneu známých výrobců rozhodně nedopadli nijak špatně, a tak rozhodně neuděláte chybu, pokud si je pořídíte. Zde se tak jasně ukazuje, že ani nízká cena nemusí nutně znamenat nekvalitu. Je třeba ale postupovat individuálně.

Samozřejmě značek, tedy výrobců je na českém trhu mnoho. Někteří mají dlouhou tradici, jiní jsou na trhu teprve krátce, ale jedno je jisté. Pocházejí doslova ze všech koutů světa. Známé jsou tak třeba pneumatiky Michelin nebo Dunlop, český výrobce Barum, nebo polské pneu Debica, které aktuálně spadají do nižší cenové třídy, a tak jsou mezi řidiči poměrně velmi oblíbené. Pokud nad nimi také uvažujete, opět platí, že je lepší si před koupí projít jejich test, jelikož ne všechny modely budou vyhovovat i z hlediska kvality.

Když už pneumatiky rozebíráme, tak není žádnou novinkou, že zatímco ty zimní nás na sněhu či ledu dokážou podržet, v létě jsou naopak zcela k ničemu, a to hlavně proto, že směs nemá ve vysokých teplotách tak dobré vlastnosti. I proto je ještě před započetím samotného léta vhodné pročíst test letních pneumatik 2014, a vybrat tak takový model, na který se budeme moci spolehnout i ve vysokých teplotách, a který i na rozpáleném asfaltu odvede dokonalou službu. Jedině tak vždy dojedeme do cíle naší cesty.