Co nejzajímavějšího přinesl letošní Frankfurt? Část 2.


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Autosalon ve Frankfurtu je velmi prestižní motoristickou událostí, která je mimo jiné spojena také s tím, že zde návštěvníci mají možnost vidět skutečné unikáty. S odstupem času mapujeme, co nejzajímavějšího. Řadu zajímavých vozů jsme vám představili v první části našeho článku. A jelikož lákadel bylo o mnoho více, musíme přidat i pokračování, které jasně ukazuje, že se automobilky skutečně maximálně trumfovali v tom, co nabídnou.

Hyundai Kona

Korejské automobilky jsou stále oblíbenější. Není to dáno jenom stále agresivnější reklamou, kterou se snaží upoutat. Je to hlavně tím, že dané automobilky umí nabídnout kvalitní, dobře vybavené vozy, a to vše za výrazně nižší cenu, než je tomu u konkurence. A tím si získávají zákazníky v České republice, i v Evropě. A proč to říkáme? Jelikož zajímavým překvapením na autosalonu bylo představení vozu Hyundai Kona. Jeho cíl je celkem jasný. Chce si upevnit pozici na trhu a hlavně zaútočit na segment, ve kterém zatím ještě lehce ztrácel. A co bude jeho hlavním tahákem? Pokud pomineme design – který se opravdu povedl, tak to bude již zmíněná dvojice lákadel. Velmi dobrá výbava a celkem přijatelná cena.

BMW i5

Kolem tohoto vozu bylo poměrně dost tajemství a tak je nutné je začít pomalu odkrývat. Tato automobilka jasně ukazuje, že chce vstupovat do světa elektromobilů, a to tak, že dané vozy bude označovat písmenem „i“. Zároveň chce být nejlepší a tak byl představený návrh vozu, který zatím sice nemá jméno, ale dá se očekávat, že se bude jednat o model s názvem BMW i5. A proč patří k tomu zajímavému z daného autosalonu? Jak proto, že ho chce automobilka představit co nejdříve, tak hlavně proto, že se má jednat o zatím největšího konkurenta Tesly. Kdo automobilový trh sleduje, ten ví, že Tesla zatím jasně dominuje v dojezdech svých elektromobilů. Právě u tohoto parametru BMW uvádí, že by nový model mohl na jedno nabití urazit až celých 600 kilometrů.

Jaguar E-Pace

Když se podíváme do historie vozů Jaguar, je jasné, že tato značka jasně zaujímala první pozici v segmentu sportovních vozů, a později sportovních sedanů. Nyní ale ukazuje, že se chce více přizpůsobit trhu a požadavků zákazníků. A to ukázala také ve Frankfurtu. Od svého původního zaměření rozhodně neupouští, ale objektivně je třeba říci, že přichází s novinkami. A jednou z takových, která byla na daném autosalonu představena, byl i automobil nesoucí název Jaguar E-Pace. Jak si ho představit? Jako menší SUV, které je dnes velmi poptávaným modelem a tak je jasné, že zákazníci jsou, ale zároveň je zde i velká konkurence. Jak je ale známo, Jaguar vždy dokázal zaujmout, a to hlavně elegancí, luxusem, celkovým pohodlím, ale i výkonem. A právě toto všechno jsou přednosti vozu, který zde zmiňujeme.

BMW X3

Že to není žádná novinka? Ano, na jednu stranu máte pravdu. Na druhou ji alem máme i my, jelikož jasně říkáme, že na autosalonu ve Frankfurtu byla představena nová generace modelu BMW X3. Jedná se tak o další posun v segmentu SUV, které dnes na trhu tolik dominují a kde právě BMW chce mít kompletní flotilu od prvotních modelů. Pokud je něco, čím tento model konkrétně zaujal, tak se v první řadě rozhodně jedná o moderní a dravější vzhled, který dokonale podtrhují třeba hranaté mlhovky, ale i další různé ostřejší tvary. Stejně tak zaujme také škála motorizací. Tou, která byla představena, je šestiválcový motor s turbem, který bude zájemcům o rychlou jízdu zcela určitě dostačovat.

VW Atlas

Proč zmiňujeme tento model automobilky Volkswagen? Jelikož je spíše kontroverzní. A to je na něm tolik zajímavé. Jedná se o model, který svou velikostí hraně strčí do kapsy všechny ostatní modely SUV, které Volkswagen vyrábí. Je rozhodně modelem největší, a proto je unikátní. Také je s ním spojeno to, že ve Frankfurtu nebyl vůz k vidění pro každého. Vidět ho mohli jenom novináři, a když se brány otevřely pro běžné návštěvníky, tak už vystavený nebyl. A jaký je důvod? Je to jednoduše proto, že se v Evropě prodávat nebude. Ve zbytku světa ale ano. Je proto možná podivné, proč ho automobilka představuje právě na největším evropském autosalonu, ale to je čistě její věc. Každopádně platí, že vůz je hlavně pro svou velikost velmi zajímavý.

Dacia Duster

I když jsou vozy Dacia spojeny spíše s Lowcost segmentem, neznamená to, že by nutně neměly co nabídnout. A to jen příklad i jednoho z nejlepších modelů, který dnes u automobilky existuje. Jedná se o model Dacia Duster, který je hlavně pro svou celkem nízkou cenu velmi oblíbený. Dá ser říci, že kdo touží po SUV, a nemá na modely klasických a kvalitnějších automobilek, ten vezme za vděk tímto modelem. A právě ve Frankfurtu se představil nový model, tedy nová generace tohoto vozu. A pokud je něco, co je rozhodně zajímavé, tak je to zcela nový design. Na druhou stranu ale tak důkladně vychází z původního modelu, že kdo dané vozy nezná, ten by je asi jenom těžko rozeznal. S novou generací má však přijít i nová technika a tak je i tento model jedním z těch, který na autosalonu rozhodně zazářil, a to v pozitivním slova smyslu.

BMW-style

O co se jedná? Jde o zcela novou divizi automobilky BMW. Tuto zprávu se automobilce celkem dobře dařilo držet pod pokličkou a tak s ní vyrukovala až na autosalonu. Název této divize bude BMW-style, a zaměření má být zcela jasné – na náročné zákazníky. Hned bylo uvedeno také to, jaké modelky budou pod touto divizí vyvíjeny. Jde o ty skutečně luxusní, kam dnes můžeme zařadit jak model BMW X7, tak je to také neméně zajímavý BMW 8.

Rate this post